Ana sayfa Game Of Thrones Dizi HBO – Game of Thrones Hacklendi!

HBO – Game of Thrones Hacklendi!

PAYLAŞ

Game of Thrones Hacklendi!

“HBO son zamanlarda mülkiyet bilgilerinin ele geçirilmesine neden olan bir siber olay yaşadı” HBO, EW tarafından yayınlanan bir bildiride, ”Bir an evvel olay hakkında araştırmalara başlıyoruz ve yasal yollar ile siber güvenlik firmalarıyla birlikte çalışıyoruz. Veri koruma HBO’da en önemli önceliğe sahiptir ve bulunduğumuz verileri korumak için sorumluluklarımızı ciddiye almaktayız.” dedi.

HBO yönetim kurulu başkanı ve CEO’su olan Richard Plepler çalışanlarına e-posta atarak olay hakkında bilgilendirmede bulundu. Olayı “yıkıcı, rahatsız edici ve hepimiz için huzur bozucu” olarak adlandırdı. Ayrıca olayın “üst düzel liderlik ve olağanüstü teknoloji ekibi ile beraber şirket dışı olan uzmanlar” tarafından ele alındığını da ekledi. Ayrıca hackten kurtulma çalışmasının da “Herkülce bir şey olmadığını” da söyledi.

Son saldırıların arkasında kimlerin bulunduğu henüz belli değil, ancak HBO’nun benzer bir saldırıyla daha önce de karşılaşmıştı ve Game of Thrones’un bölümlerinden birkaçı sızdırılmıştı.

Entertaiment Weekly, belgelerinde bulunan Game of Thrones’un 2015 yılındaki ilk dört bölümü, dizinin galasından önce sızdırılmıştı. Sonuç olarak HBO, Game of Thrones’un yayın haklarını satın alan tüm kanallara ve uygulamalara bölümleri önceden gönderme uygulamasını durdurduğunu açıklamıştı.

Çünkü aynı yıl, yurt dışında yayın haklarını satın alan kanal ve uygulamaların birkaçı yayınlanmayan bölümlerin görüntülerini istemeden sızdırmıştı. Jon Snow’un ölüm resimleri, Stannis’in ölümü vb. görüntülerin hepsi önceden düşmüştü.

Bütün bunlara ek olarak, sadece birkaç hafta önce Comic-Con’da gösterilmek üzere olan “Game of Thrones” römorku YouTube’a sızdırılmıştı.

HBO ve Game of Thrones ekibi ne kadar çabalasa da hackerlar ile her sene belli sorunlar yaşamaya devam ediyor. Her sezon öncesinde internete düşen görüntülere engel olunamaması da bu durumun cabası.

Hackerların tam olarak hangi belgelere ulaştığı henüz bilinmese de söylenenlere göre, Game of Thrones’un birçok dökümanı ele geçirilmiş.

Henüz yayınlanmayan bölümlerin çok süre geçmeden internete düşmesi bekleniyor. Bakalım HBO buna nasıl engel olacak? Umarım tekrar 2015 fiyaskosu yaşamayız.

 

 

 

Yorumlar