Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar 2016 Steam Ödülleri Açıklandı

2016 Steam Ödülleri Açıklandı

PAYLAŞ

Bir çoğunuzun bildiği üzere Steam platformu üzerinde Aralığın 22’sinden beri bir oylama dönmekte idi. Gece geç saatlerde ise sonunda bu oylama bitti ve sonuçlar açıklandı. Şahsen, seçilmesinde kategorisine göre çok garip bulduğum oyunlarda vardı. Bütün Steam topluluğunun katılabildiği bu oylama sürecinde ise çeşit çeşit kartlar dağıtıldı. Lafı çok uzatmadan ödüllere geçelim.

İlk ödül “Sarılmaya En Çok İhtiyacı Olan Kötü Adam” adıyla Portal 2’ye gidiyor

 

İkinci Ödülümüz ise “Ben Bu Oyunun Ödül Kazanmadan Önce de Güzel Olduğunu Düşünüyordum” adıyla Euro Truck Simulator 2’ye gidiyor. Şahsi düşüncem, buraya daha iyi adaylar koyabilirlermiş. Adayları bile çok saçma olduğundan en sevmediğim ödül.

 

Üçüncü ödülümüz ise “Zamanın Eskitemediği”. Ve seçileni The Elder Scrolls: Skyrim. Kazanan bildiğiniz ödüle cuk diye uymuş. Bir çok kişinin defalarca sıkılmadan oynadığı bu şahesere bu ödül yakışırdı zaten.

 

“Sadece 5 Dakika Daha” ödülü ise Counter Strike: Global Offensive’e gidiyor. Yine adaylarının saçma olduğunu düşündüğüm ödüllerden biri olan bu dalda CS: GO’nun seçilmesini de saçma buluyorum. En azından adaylar daha iyi olsaydı bari. Sadece 5 dakika daha diyerekten bir kaç saat oynan oyunlar var, Europe Universalis 4 gibi.

 

Sıra geldi kaliteli oyunların bulunduğu “Dostum, vay canınaaaaa!” dalına. Bu dalın kazananı ise Grand Theft Auto V. Adaylar arasında The Witcher 3 gibi bir oyun varken GTA V’in neden seçildiğini hala anlamış değilim.

Grand Theft Auto V’in tekrar kazandığı bu dal ise “Oyun İçinde Oyun”. Adaylarını gayet makul bulduğum fakat ”Biye yine GTA V ?” diye kendime sorduğum bir dal. Diğer adayların en kötüsü bile bu dala daha çok uyuyor halbuki. Sanırsam Steam topluluğu biraz kötü.

İşte geldik en güzel bölüme, “Ağlamıyorum, Gözüme Bir Şey Kaçtı”. Kazananı ise The Walking Dead. Adaylarını harika bulduğum, kazananı ise oyunu oynayana büyük duygular yaşatacağını düşündüğüm bir dal. Aklımda ki tek soru ise That Dragon, Cancer gibi bir oyun varken niye This War of Mine ? That Dragon, Cancer oynayıp ta ağlamayan adam görmedim ben. Adaylığa girememesinin sebebini yine Steam topluluğuna yüklüyorum.

 

Gelelim Farming Simulator hayranlarının sinirden çıldırdığı kategoriye, “Bir Çiftlik Hayvanının En İyi Kullanımı”. Ödülü kazanan Goat Simulator. Adaylar gayet güzel hatta Blood Bacon’u bilen varsa adaylara girdiğini duyunca bazılarını biraz gülme tutabilir.

Sıra geldi Topluluğun kendi oluşturduğu ödüllere;

“BUM BUM” – Doom
“Sevgi/Nefret İlişkisi” – Dark Souls III
“Arkanıza Yaslanın ve Rahatlayın” – Euro Truck Simulator 2
“Arkadaşlarla Daha Zevkli” – Left 4 Dead 2

Açıklanan ödüller hakkında diğer oyuncular ile tartışmak isterseniz hatta ve hatta İndirimler hakkında tavsiye almak isterseniz sizi Fantazya Gaming grubumuza bekleriz. Buraya tıklayarak grubumuza ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar
PAYLAŞ
Önceki makaleRogue One’daki Tüm Göndermeler!
Sonraki makaleDroid Devrimi
Yabancı dil öğrencisi, tiyatrocu, çevirmen, anatomist, 3D model & tasarımcısı ve köşe yazarı. İspanyolca ve Latince meraklısı. Bilim Kurgu aşığı, oyun delisi ve bir gurme. Star Wars & Middle-Earth & Kültür & Fizik ve son olarak İskandinav hayranı.