Ana sayfa Animeler 2016’nın İzlenmeye Değer Serileri

2016’nın İzlenmeye Değer Serileri

PAYLAŞ

Yıl yavaş yavaş biterken 2016’nın güzel serilerini sizin için bir derleyelim dedik, arada unuttuklarımız veya izlemeye fırsat bulamadığımız için koymadıklarımız elbet vardır. Bunlar dışındakiler çöp demiyoruz zaten bunlar bizim kendi görüşlerimiz. Bu arada devam serilerine değinmedim çünkü onlar zaten belirli bir kitlesi olan seriler. Hadi ufak ufak değinelim yeni serilerimize.

Ajin 1 ve 2. Sezon

thumb-1920-712427

Özgünlük mü desem kalite mi desem ne desem bilemiyorum açıkçası, kesinlikle muhteşem bir anime bunu izlemeden geçmeyin. Çok ilginç bir baş karakter tasarımı var ayrıca, karakter kesinlikle iyi biri değil hep kendi için iyi olanı düşünüyor sadece. Çizimlerin 3 boyutlu olması biraz garip gelebilir başta ama alışıyorsunuz ki zaten animelere bu olayı yedirmeye çalışıyorlar artık, ileride hep böyle görebiliriz animeleri.

Kimi no Na wa

5382180c3cff95528607b0b09030885f

Bu sene izlediğim en iyi yapıt diyebilirim buna. Anime serisi olarak yarışabilecek şeyler vardır belki ama film olarak net en iyi diyorum, konuyu görünce aklınız belki köylü-şehirli aşkına gidebilir ama gitmesin. Gerçekten efsane bir film.

Qualidea Code

qualidea_code_by_kayu_kk-daaf31d

Kısa, aksiyonlu ve çabuk biten bir seri arıyorsanız tam size göre olduğunu düşünüyorum, Dünyayı işgal etmiş ”Bilinmeyen”e karşı savaşan ekibimizi anlatıyor kısaca. Uzun bir seri değil zaten kısa kesip bitiriyorlar ama ortalarında bir ”N’oluyor ya?” yaşatıyor sizlere.

Rewrite

mazeyjf

Ne yalan söyleyeyim sonu hiç beklenmedikti o kadar ki bir şey anlamadım desem yeridir ama yeni sezonu kesin geleceği için içim rahat. En başta sıradan bir liseli animesi gibi gelebilir ama değil. Bunu dedim diye efsane bir konu da beklemeyin ama izlemeye değer olduğunu düşünüyorum.

91 Days

3b4c1db647784729727568d10dffd0db91292c20d1c0f48a32e14942d63ddfc2

Çıkacağı söylendiğinde insanlar heyecanlanmıştı zaten ve ben henüz bizzat izlemesem de çok güzel olduğunu duydum. Mafya temalı bir anime diyebilirim kısaca.

Tales of Zestria X

tales-of-zestiria-wallpaper-full-hd-1920x1080

Fantastik tarzda, başka dünyada geçen animeler klasmanında. Başları biraz durgun söyleyeyim sıkılabilirsiniz. Bu sene çıkan diğer ”fantastik dünya” animelerine bakınca biraz sönük kalabiliyor gözünüzde.

Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu

re-zero-poster

Bu seriyi elbet görmüşsünüzdür bu senenin en beğenilen animesi sanırım. Benim şahsi görüşüm de bu Kimi no Na Wa olmazsa bunu seçerim. Gerek kurgusu gerek işlenişi gerek dramı cidden efsane bir seriydi.

Sakamoto desu ga?

thumb-1920-715489

Henüz bitirmeye fırsat bulamasam da izlediğim kadarıyla çok güzel bir absürt komedi serisi. Her gün gülmek için 1 bölüm açıp izleyebilirsiniz.

Kiznaiver

kiznaiver_wallpaper_by_darkaxwolf360-da1193x

En başta size biraz klasik gözükebilir ama seçtikleri konu itibari ile bence farklı bir anime gerek dramı gerek psikolojisi gerek romantizmi ile hoşunuza gideceğini düşünüyorum.

Boku no Hero Academia

latest-boku-no-hero-academia

Naruto ve Bleach gibi klasik shounen’lerimiz geride kalınca bu anime bize hızır gibi yetişti açıkçası. Onların mirasını devralacak gibi gözüküyor bize. İlk sezonu ile harika bir ivme yakaladı ve devamının geleceği açıklaması da yapıldı. İzlenmesi gereken animelerden olduğunu düşünüyorum.

Koutetsujou no Kabaneri

58293243d586d3e57880663c32a966cd

Seri ilk bakışta SnK ile benzerliği ile dikkatlerimizi çekiyor zaten. Bildiğim kadarı ile aynı yapımcı zaten. Herkes direkt kopyası dese de benim sevdiğim bir seri idi ve baya ilgi de topladı zaten. SnK’nin bir türlü gelemeyişini telafi etti biraz bizim için hem.

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

konosuba-header-001-20160112

Kısaca Konosuba olarak bilinir, fantastik dünyada geçen animelerden biri daha, başarılı bir anime ama abartıldığı kadar olmadığını düşünüyorum komedi üzerine çünkü. LotR göndermesi çok güzeldi ama onu görmemeniz mümkün değil zaten.

Hai to Gensou no Grimgar

grimgar1

İlk izlerken bana SAO’yu anımsatmadı değil. SAO’nun hızlı ilerleyişine karşı bu biraz yavaş diye düşünüyordum ama karakterlerin birbiri ile arkadaş oluşu, hayata tutunma çabası falan nasıl anlatsam bilemedim ama çok ayrı ve çok daha güzel bir havası vardı. Çizimlerine ise aşığım resmen. Umarım yeni sezonu gelir.

Dayssoccer-football-characters-days-anime-wallpaper-hd

Resimden anlayacağınız futbol temalı bir spor serisi olan animemiz 2016’nın başarılı spor animelerinden olarak görülüyor. Futbolla hiçbir alakası olmayan ve diğeri de deha olarak görülen 2 karakterimizin macerası bize eğlenceli ve güzel bir seyir sunuyor.

Liste size eksik gelebilir ama kendimin veya yakın bir arkadaşımın izlemediği bir seriyi emin olmadan koymak da istemem adını her ne kadar bol bol duymuş olsak da.

Yorumlar