Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar 2017 Mayıs Ayı Oyun Haberleri

2017 Mayıs Ayı Oyun Haberleri

PAYLAŞ

2017 Mayıs Ayı Oyun Haberleri

Geçtiğimiz ay pek dolu geçmeyen oyun gündemi bu ay epey hareketli gözüküyor. Sizlere oyuncu topluluğunun bu ayki en popüler haberlerini seçtik. Lafı uzatmadan haberlerimize geçelim.


The Long Dark

The Long Dark, 22 Eylül 2014 tarihinde piyasaya çıkmış, erken erişim kış temalı hayatta kalma oyunudur. Erken erişimden çıkıp tam sürüme geçiş tarihini 1 Ağustos olarak belirleyen The Long Dark, tam sürümü ile birlikte hikaye kısmı da tamamlanmış olacak. Bununla birlikte hataların düzeltilmesi ve bir kaç materyal eklenmesi gibi güncellemer gelecek. Eğer hala bu hayatta kalma oyununu oynamadıysanız oynamanızı tavsiye ederim. Atmosferi harika işlenmiş bir oyun. Oyunu oynarken evinizin içi karla dolmuş, battaniyenize sarılmış bir şekilde ve sıcak sıcak kahvenizi yudumlarken bulabiliyorsunuz kendinizi.

Black Desert Online

Kakao Games’in yapmış olduğu en iyi grafiklere sahip MMORPG oyunu Black Desert Online 24 Mayısta Steam’e geliyor. Üç paketten oluşan Black Desert Online için Steam ücreti hakkında henüz bir bilgi yok fakat ücretsiz olmayacağına şüphe yok. Ayrıca oyunu satın alsanız bile IP değiştirmeden (bir program olmadan) oyunu oynayamıyorduk. Türkiye’de IP engeli vardı ve Steam’e gelmesi ile birlikte Türkiye’ye açılıp açılmayacağı konusunda bir bilgi verilmedi, bekleyip göreceğiz. Black Desert Online’ın en sevdiğim yanlarından birisi görevler için git gel yapmaktansa bize verilen bir cinin bu sıkıcı işi yapması. MMORPG seviyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Metin2

Bir başka Steam’e gelen oyun ise Metin2. Metin2’yi bilmeyen, duymayan hatta oynamayan yoktur sanırım. Knight Online gibi bir efsanenin arından Metin2’nin de Steam’e gelmesi bekleniyordu.  Steam’e gelmesi ile birlikte son hamlesini yapan Metin2, eski oyuncularını kazanmayı ve hilelerden kurtulmayı hedefliyor. Bu efsane oyun ise 8 Mayıs’ta Steam’de yerini alacak.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

H1Z1 King Of The Kill oyunun ekibinden ayrılan bir ekibin yaptığı bu oyun, H1Z1’in satışlarını katlayarak geçmesi H1Z1 cephesini üzmüş olmalı ki indirim yapma gereği bile duydu H1Z1 ekibi. Anlaşılan o ki indirime rağmen PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın satışlarına engel olamamışlar. 2 milyon satış rakamını geçmenin şerefine geliştirici BlueHole Inc, Twitch üzerinde bir canlı yayın gerçekleştirecek ve bütün bağışları, hastanelerdeki çocuklara teknoloji ve oyun konusunda yardımda bulunan Gamers Outreach vakfına bağışlayacağını duyurdu.

Hearthstone

Bir başka oyuncu sayısı haberi ise Blizzard ekibinden geldi. 70 milyon Hearthstone oyuncusuna ulaştığını açıklayan Blizzard’ın Jorney to Un’Goro adlı paketinin çıkması ile birlikte, aynı anda oyunda bulunan oyuncu rekorunu da kazanmış oldu.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı

Geçtiğimiz günlerde islam karşıtı oyunların listesini yayımlayan Gençlik ve Spor bakanlığı, listesini genişletip kendine yeni düşmanlar edinmiş. Yeni oyunlardan bazıları şu şekilde.
Guitar Hero 3 – Devil May Cry – Resident Evil – Call of Duty 2 – Little Big Planet 3 – Counter Strike – Tekken  gibi bir çok oyun mevcut. Projenin ortaya çıkmasına sebep oyunlardan birisi de Pac-man olarak gösteriliyordu o yüzden çokta dikkate almamakta fayda var.Darksiders

Dünyanın en ünlü Hack’n Slash oyunlarından olan Darksiders serisinden üçüncü oyunun ilk görüntüler sızmıştı. Yakın bir zamanda ise 12 dakikalık oynanış videosu sızdırıldı. Her zaman ki gibi hızlı mekaniklere sahip olan Darksiders, serinin 3. oyununda görselliğe de bir hayli önem vermiş olmalı. Atmosferi yansıtabilmek için harika çevre detayları eklemiş bu oyunda yapımcılar. Çıkmasını dört gözle bekliyorum


Oxygen Not Included

Don’t Starve’ın yapımcılarının oyunu olan ONI, Alpha aşamasında Steam’de yerini aldı. 31 TL olan oyunda eğer Klei Games’den herhangi bir oyuna sahipseniz %20 indirim ile 24 TL’ye oyunu satın alabiliyorsunuz.

Yorumlar