Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar 2017’de Mayıs Ayına Kadar Çıkacak Oyunlar

2017’de Mayıs Ayına Kadar Çıkacak Oyunlar

PAYLAŞ

2017 Yılında bir çok oyun çıkmasını ümit ediyoruz (çoğunun gelmeyeceğinden emin olsak da bekliyoruz işte). The Elder Scrolls’un yeni bir oyunu gelmeyecek, Half-Life 3 gelmeyecek ya da beklediğiniz oyun her ne ise üzülerek söylüyorum ki gelmeyecek. Bunları beklerken çıkacak oyunlar neler peki. Tabi ki listedeki her oyunun ufak çaplı çerez oyunlar olduğunu söyleyemem yüksek bütçeli oyunlarda mevcut. Şunu da belirteyim: çıkacak bütün oyunları tek tek yazmayacağım, günde 5-6 oyun çıktığını varsayarsak bunu yazmam çok zor olurdu zaten. Lafı çok dolandırmadan listemize geçelim.

OCAK AYI

 İlk oyunumuz olan Urban Empire, klasik bir şehir kurma oyunu gibi görünse de alışık olduklarımızdan biraz daha farklı. Oyunda ki temel farklılık meclis gibi yan unsurların olması. Örneğin şehrinizdeki değişiklikler için mecliste oy üstünlüğü sağlamanız gerekiyor, aksi taktirde aklınızdaki fikirleri gerçekleştiremiyorsunuz. Oyunun yapımcısı olan Kalypso Media daha öncede bu tarz bir oyun olan Tropico’yu yapmışlardı. Bir dikaktörü canlandırdığımız Tropico’ya 5 tane oyun yaptıktan sonra böyle bir seriye geçmeye kadar vermiş anlaşılan yapımcılar. Oyun 20 Ocakta çıkışını yapacak.

 İkinci oyunumuz Resident Evil 7. İlk başlarda FPS olarak çıkış yapıp daha sonra TPS’ye dönmüş, ilk başlarda aksiyon oyunu olup daha sonradan puzzle oyununa dönmüş bir korku oyunu. Zaten bir çoğunuzun bildiğine de eminim. Yeni oyunun grafikleri gerçekten güzel gözüküyor. Korku yönüne de ağırlık verdiklerini düşünüyorum bu oyunda, umarım güzel bir oyun olur. 24 Ocakta çıkışını yapacak.

 Üçüncü oyun bana sorarsanız Ocak ayının en iyi oyunu, hatta belki de yılın en iyi oyunlarından birisi olma kapasitesine sahip bir oyun olan Conan Exiles. Conan, 1930’lu yıllarda yapılmış bir çizgi roman karakteriydi. 2017 yılında oyunun çıkacağını kimse tahmin bile edemezdi sanırım. Oyunda tek oyunculu, çok oyunculu, eşli oyunculu gibi özelliklerin hepsi mevcut. İlk çağlarda geçen mükemmel bir hayatta kalma oyunu olacağına eminim. Ayrıca oyunda fantastik öğelere de bolca yer verilmiş, ki fikrimce bu da oyunu güzelleştiren bir başka öge. Çıkış tarihi ise 30 Ocak.

ŞUBAT AYI

 İlk oyun olan For Honor, yılın en iyi oyunlarından biri olabilecek kadar güzel, fakat tek sorun var Ubisoft tarafından yapılması. Chivalry tarzında olan bu oyun orta çağda geçmekte. Kılıç, kalkan, balta, ok gibi çeşitli aletler yardımıyla birbirimizi öldürerek stres atıyoruz. Hemen hemen Chivalry ile aynı gibi gözükse de For Honor’da bir de yetkisi tamamen bizde olan bir ordumuz var. Özel yeteneklerimiz var, hikaye modumuz var, var da var. Ubisoft umarım oyunun içine sıçmaz.
14 Şubat ta sizde bir şövalye olabileceksiniz.

 İkinci oyun olan Sniper Elite 4, 4. oyununu çıkaracak parayı, satışı nasıl buluyor anlamıyorum şahsen. Sniper Elite’ın tek sevdiğim yanı birini öldürdüğünüzde slow motion bir şekilde x-ray moduna geçip mermiyi izlemekti. Oyunda başka da bir şey yoktu zaten. 14 Şubatta çıkıyor bu gereksiz oyun, ama “yok ben aynı şeyi daha iyi grafiklerle görmek için 90 lira vereceğim” derseniz buyrun alın.

  Üçüncü oyun Horizon: Zero Dawn ne yazık ki sadece PS4 için geliyor. Beklediğim oyunlardan birisi fakat PC oyuncusu olduğumdan oynayamayacağım için gerçekten çok üzgünüm. Oyunun konseptini özetlemek gerekirse eski çağda geçen teknolojik bir yaşam ve bolca fantastik öğenin harmanlanmasından ortaya Horizon: Zero Dawn çıkmış ve mükemmel bir oyun olmuş. 28 Şubat’ta bu değişik evrene giriş yapabilirsiniz.

MART AYI

 İlk oyun Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands. Tom Clancy’s’in hiç bir oyununu beğenemedim, zevkle oynayamadım fakat bu oyunun açık dünya olması ve bolca aksiyonla birleştirilmesi dikkatimi çekti doğrusu. Just Cause 3’ü andıran yapısıyla Ghost Recon Wildlands 7 Mart’ta bizlerle olacak.

 İkinci oyun olan Styx: Shards of Darkness’ın birinci oyununu oynama fırsatım olmamıştı fakat ikinci oyunu oynayacağımdan eminim. Çok farklı renk paletleri kullanmaları beni etkilemeyi başardı. Umarım oynanış ve senaryo da grafikleri kadar başarılı olur. Bu güzel gizlilik oyunu ise 14 Martta Steam’de ki yerini alacak.

Üçüncü oyun olan Mass Effect Andromeda’nın daha önceki oyunlarının hiçbirini oynamadığım için bu seri hakkında herhangi bir yorum yapamayacağım. Bu oyun ise 21 Mart’ta Origin’de yerini alacak.

NİSAN AYI


 İlk oyun Sniper Ghost Warrior 3 gerçekten çok titizlikle yapılmış bir oyun olacağından şüphem yok. Oyunda tam anlamıyla bir keskin nişancı olmak zorundayız. Hedeflerin çok uzakta olması bir çok sorunu beraberinde getiriyor. Hava şartları en önemli etkenlerin başında geliyor; rüzgarlı bir günde bir insanı vurmak gerçekten yorucu bir iş olabilir. Oyunda elbette sadece keskin nişancı olarak oynamıyoruz; gizli şekilde ilerlemek veya taramalı tüfeklerle direk savaşa girmek de mümkün. Hangi şekilde oynarsanız oynayın bu silahları kendi oyun tarzımıza göre düzenleyebiliyoruz. Bu oyun ise 4 Nisan’da çıkışını yapacak

İkinci Oyun olan Bulletstorm: Full Clip Edition çok hızlı dinamiklere sahip bir oyun. 1. oyunun Türkiye’de yasaklanması sebebiyle ismini duyamamış olmamız üzücü çünkü gerçekten çok güzel bir oyundu. Tuhaf bir oyun yapısına sahip olan Bulletstorm, Doom’a oldukça benzetmekte. “Yaratıklarını kafasını patlat” tarzı ilerleyen bir oyun. Çok farklı ve ilginç silahlarla daha da farklı ve eğlenceli hal alan bir oyun. 7 Nisan’da piyasalarda.

MAYIS AYI

Mayıs ayında ne yazık ki kayda değer sadece tek bir oyun var, o da Injustice 2. Her ne kadar dövüş oyunları denildiğinde akla Mortal Kombat, Tekken, Street Fighter gelse de Injustice de bir o kadar kaliteli bir dövüş oyunudur. DC kahramanlarını yönettiğimiz bu oyun da çizgi roman okurlarını bir hayli mutlu eden bir yapım. Her kahramanın özel yetenekleri o kahramanı gerçekten çok iyi yansıtıyor. Bu güzel oyun ise 16 Mayıs’ta çıkışını yapacak.

Yorumlar