Ana sayfa Animeler 2019'da Çıkan En İyi 10 Anime!

2019'da Çıkan En İyi 10 Anime!

PAYLAŞ

Şimdi size 2019’da çıkan en iyi 10 animeden bahsedeceğiz. Biraz geç kalmış olsak da yeni yılınız kutlu olsun. 2019 yılını geride bıraktık, iyisiyle kötüsüyle oldukça eğlenceli bir yıl oldu ve pek çok farklı anime izleme fırsatımız oldu. Kahvenizi alıp arkanıza yaslanın.

Başlamadan önce

Başlamadan önce bu listeyi hazırlarken aşağıda verdiğimiz animeler arasında seçim yaptık ve 2018’de başlayan animeleri dahil etmedik. Listeye filmleride dahil ettik eğer film 2018’de Japonyada gösterime girmiş ise filmin Blu-ray çıkışını baz aldık.son olarak izlenilen animeleri verdikten sonra ilk 10’a girememiş ama bahsedilmeye değer bir kaç animeyide vereceğiz.

En İyi 10 Anime

10-Fruits Basket

ÖZET: Lise öğrencisi Tohru Honda, ailesinden hayatta kalan tek kişi olan annesini kaybettikten sonra bir çadırda yalnız yaşamaya başlar. Ancak, çadırını kurduğu arazinin ünlü Sohma ailesinin arsası olduğu ortaya çıkar! Shigure Sohma, Tohru’nun temizlik işlerinde iyi olduğunu anlayınca, Tohru; okulunun prensi olan Yuki Sohma ve Yuki’yi düşman olarak gören Kyo Sohma ile yaşamaya başlar. Yine de, Tohru’nun henüz bilmediği bir şey vardır: Sohma ailesi asırlardan beri korkunç bir şekilde lanetlenmiştir.

İçinizi ısıtacak tatlı bir Romantik Komedi’ye hazır olun. 2000’de çıkmış olan versiyonunu izlemedim ama bu çekişmelerle ve gizemle dolu olan seri izleyenleri kesinlikle büyülüyor.

9- Dororo

ÖZET: Bir samuray efendisi, yeni doğmuş oğlunun organlarını savaş alanın üstünlük sağlamak için 12 şeytana feda etti. Yine de, terk edilmiş olan bu bebek, bir doktor sayesinde hayatta kalmayı başarır. Vücudunu tek parça olarak geri almak için çok sayıda şeytanı avlamaya karar veren genç kahraman, yolculuğu sırasında Japonya’nın en büyük hırsızı olduğu söylenilen bir yetimle karşılaşır.

Abi ve kardeş hikayelerini benim gibi seven kişilerin izlemesi gereken, öz olmasa bile aile bağını oldukça iyi veren çok güzel bir yolculuk hikayesi.

8- Youjo Senki Movie

ÖZET: 1926 Yılında Tanya ve taburu, Cumhuriyet Ordusuna karşı kazandıkları zaferden sonra evlerine dönmektedirler. nAncak Rusya Federasyonu’nun seferberlik ilan etmesi üzerine İmparatorluk’ta kendi ordusunu hazır etmek zorundadır. Aynı zamanda Birleşik Krallığın önderliğinde, Rusya Federasyonu’nu desteklemek için çok uluslu bir ordu sevk edilmiştir. “Düşmanımın düşmanı, dostumdur.” yaklaşımıyla babasının ölümündeki adaleti sağlamak için yemin eden Mary Sioux, İmparatorluk ile yapılan savaşa katılacaktır.

Küçük ateistimiz bu sefer, Varlık X’i kızdırarak başına oldukça fazla dert açan bir kız ve pedofili bir düşman komutanını peşine taktı. Şaka kısmını geçersek savaşın nekadar amaçsız olduğunu ve sırf birkaç ideal uğruna ölen insanların varlığını bize gösteren oldukça güzel bir yapım.

7- Mob Psycho 2. Sezon

ÖZET: Kageyama Shigeo psişik güçlere sahip bir 8. sınıf öğrencisidir. Genç yaşından itibaren doğaüstü güçlerini pek çok alanda sergileme fırsatı bulsa da bu özelliklerinin insanlar tarafından hoş karşılanmadığını görünce güçlerini giderek içinde saklamaya başlar. Artık tek arzusu, sınıfındaki Tsubomi adlı kızla arkadaşlık kurmak ve psişik güçlerini nasıl kullanacağını öğütleyen “rehberi” ile birlikte hayattaki amacını keşfetmektir. Animenin 2. ve son sezonudur.

Öfkenin %100’e ulaşmasını beklerken sabrınızı zorlayacak, kendine has çizimi ile Mob’umuz geri döndü.

6- JoJo no Kimyou na Bouken Part 5

ÖZET: Giorno Giovanna, büyük bir hayali olan ve “Gang-Star” olmak isteyen küçük çaplı bir dolandırıcıdır. Sıradan bir hırsız değildir, Giorno’nun olağanüstü Joestar kanıyla bağlantısı vardır ve Gold Experience adlı bir Stand’a sahiptir. Hayali, Passione çetesinde gangster ve tıpkı kendisi gibi bir Stand kullanıcısı olan Bruno Buccellati ile tanışmasıyla gerçeğe dönüşmeye başlar. Benzer idealleri paylaştıklarını ve çetenin zararlı işleriyle hemfikir olmadıklarını fark eden Giorno, Bruno’ya hedefini açıklar: Bruno’nun yardımlarıyla, patronu devirmek ve Passione’yi reforme etmek.Giorno, Passione’ye üye olması ve Bruno’nun ekibine girmesiyle, bunun basit bir çete olmadığını keşfeder, bu çete Stand kullanıcıları ile doludur. Şimdi farklı bağlılıkları ve öngörülemeyen yetenekleri olan diğer ekipler ile karşı karşıya kaldıkları için, çeteyi ele geçirme hedefleri daha da zorlu olacaktır. Bu düşmanları yenmeyi başaran Giorno, rütbe atlayarak tamamen gizlemiş bir adam olan “Patron”a daha yakın bir rütbeye yükselmeye çalışır.

Aslında bu animeyi izlemedim ama zevkine güvendiğim bir arkadaşımın ısrarı ve MAL’dan aldığı yüksek puanlarla kendisine bu listede yer buldu:D

5- Fate/stay night Movie: Heaven’s Feel II. Lost Butterfly

ÖZET: Fuyuki Şehrinde ortaya çıkan ve kazananın dileğini gerçekleştirecek olan Kutsal Kase için 7 Büyücü ve kendilerine komut büyüleriyle bağlı olan 7 hizmetkarın arasında geçen “Kutsal Kase Savaşı”nı konu almaktadır. Baş karakterimiz Emiya Shirou, babasını 5 yıl önce kaybeden ve ona babasından miras kalan dileği, adaletin savaşçısı olmak olan bir lise öğrencisidir. Birgün okuldan geç vakitte ayrılırken, ilginç kıyafetlere sahip ve ellerinde mızrak ile kılıçlar ile birbirine saldıran iki kişinin savaşına tanık olur. Mızraklı kişi svaşı bırakıp kendisi takip eder ve mızrağını Shirou’nun kalbine saplar. Ama ertesi gün mucizevi bir şekilde iyileşmiş olarak evinde uyanır. Ne olduğunu kavrayamadan yaşamına devam eder. Ama mızraklı savaşçı işini tamamlamak için tekrar dönecektir. Canı pahasına kendini savunurken köşeye sıkışır. Savaşçı mızrağı ile son darbeyi indirmek üzereyken, beklenmedik bir şey olur ve ışık hüzmeleriyle beraber ortada beliren bir kişi savaşçıya karşı gelir. Şovelyeleri andıran zırhıyla beliren genç kız Shirou’ya yaklaşır ve sorar, “Efendim sen misin?”

Müzikleri ve çizimleri Ufotable kalitesinde olan ve kesinlikle beklentiyi karşılayan bir yapım. Yer yer Sakura’ya acırken bazen ise kızacaksınız.

4- Kimetsu no Yaiba

ÖZET: Eski çağlardan beri ormanda insan yiyen iblisler olduğu söylentisi gezmektedir. Bundan ötürü yerli halk gece vakti dışarıya çıkmayı hiç göze alamıyordu. Aynı zamanda efsaneye göre geceleri bu kana susamış iblisleri avlayan bir iblis avcısı vardır. Genç Tanjirou için bu söylentiler yakında acı gerçeklere dönüşecekti. Babasının ölümünden beri Tanjirou ailesine bakma görevini üstlenmişti. Hayatları trajedilerle karşılaşmış olsa bile mutluluğu bulmuşlardı. Ama bu mutluluk Tanjirou ailesini katledilmiş buluncaya kadardı ve hayatta kalan tek üyesi olan kız kardeşi Nezuko, bir iblise dönüşmüştü. Şaşırtıcı bir şekilde Nezuko hala insan duygularını ve düşüncelerini taşıyordu. Böylelikle Tanjirou’nun iblislerle dövüşme ve kız kardeşini tekrar insana dönüştürme görevi başladı.

Neredeyse kimsenin beklentisi olmayan bir animeyi Ufotable yaparsa sanırım çıktığı yıla bu seri gibi damga vurur.

3- Yakusoku no Neverland

ÖZET: Lütuf Yetimhanesinde, hayat yetimler için daha iyi olamazdı! Ebeveynleri olmamasına rağmen, diğer çocuklar ve onları önemseyen “Anne”leriyle mutlu kocaman bir aileyi oluşturmaktadırlar. Özellikle de hepsi 12 yaşına basana kadar evlat edinildiklerinden dolayı, hiçbir çocuk göz ardı edilmez. Gündelik hayatları zorlu yazılılarla doludur fakat yazılılardan sonra dışarıda oynamalarına izin vardır. Uymaları gereken tek bir kural vardır: Yetimhaneden ayrılmamak. Ama bir gün, sınav birincilerinden olan iki yetim, Emma ve Norman, yetimhanenin kapısına gitmeyi cüret edip varoluşlarının ardındaki korkunç gerçeği ortaya çıkarırlar: Yetimhaneleri gizemli şeytan ırkı için yiyecek üretilen bir çiftlik, kendileriyse yenmek için yetiştirilen besi hayvanıdır. Kaçış planlarını uygulamak için sadece birkaç ayı kalan çocuklar, bir şekilde önceden karar verilmiş kaderlerini değiştirmek zorundadır.

İlk üçü nasıl sıralayacağımı bilemedim, bu üç animede tamamen farklı bir seviyede, Neverland sizi kendi dünyasına çekip Emma’nın çekti acıları yaşamanızı sağlıyor. Kesinlikle izlenmesi gereken şahane bir yapım.

2- Vinland Saga

ÖZET: Binlerce yıldır Vikingler, şiddet yanlısı en güçlü soylardan biri olarak kendilerine ad yapmışlardır. Vikinglerin en iyi savaşçılarından birinin oğlu olan Thorfinn, derinden beslediği intikam arzusunu yerine getirmek için yeteneklerini geliştireceği savaş alanlarında çocukluğunu geçirir. İntikam alevinin verdiği güç ile masum bir çocuktan acımasız ve korkusuz bir savaşçıya evrimini göreceksiniz.

Masum, zararsız ve şefkatli bir çocuğun yılmaz ve acımasız bir savaşçıya dönüşümüne tanık olacaksanız. İlk 10 bölüm sizi biraz sıkabilir ama dayanırsanız kesinlikle ödüllendirileceksiniz.

1- Shingeki no Kyojin 3. sezon part 2

ÖZET: Yüzyıllar evvel insanoğlu devler tarafından yok olmanın eşiğine getirilmiştir. Devler tıpkı anlatılagelmiş hikayelerdeki gibi, uzun, zekadan yoksun görünen, insanları yiyen ve de en kötüsü bunu beslenmek için değil zevk için yapan varlıklardır. Az sayıdaki insan, en uzun devlerden bile yüksek duvarlar inşa ederek çevreledikleri bir şehrin koruması altında hayatta kalmıştır. Şu anki zaman diliminde ise 100 yılı aşkın bir süredir tek bir dev dahi şehre ayak basmamıştır. Henüz erginliğe erişmemiş bir çocuk olan Eren ile sütkardeşi Mikasa, bir anda ortaya çıkan inanılmaz büyük bir devin saldırısı sonucu şehrin surlarının yıkılmasına tanık olurlar. Nispeten daha küçük olan devler surlarda açılan gedikten şehre akın ederler ve bu iki çocuk dehşet içerisinde annelerinin bir dev tarafından canlı canlı yenilişini izlerler. Eren bütün devleri öldürüp insanlığın intikamını alacağına yemin eder. Serinin 3. Sezonunun 2. kısmıdır.

Çizimleriyle, müzikleriyle, muhteşem karakterleriyle ve sürükleyici bir anlatımla birinciliği kesinlikle hak ediyor. Kaptan Erwin’in savaş naralarını unutmak mümkün değil.

Listeye Giremeyenler

Bu animeler güzel olsalar bile ilk 10’a giremediler ama onları kısaca anmazsak ayıp olur değilmi 😀

Toaru Kagakuno Accelerator

Isekai Quartet

Tensei shitara Slime Datta Ken

One Punch Man 2. sezon

Dr. Stone

Tate no Yuusha no Nariagari

Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen

Listemiz burada son buluyor, alamadığız veya izleyemediğimiz seriler için üzgünüz. Hepinize nice mutlu ve huzurlu senelere.

####################################################

Anime ile ilgili daha fazla makale için buraya tıklayın!

Sosyal medya da bizi Facebook ve Instagram‘da takip edebilirsiniz!

Yorumlar