Ana sayfa Animeler 2019'un En İyi Animeleri Açıklandı!

2019'un En İyi Animeleri Açıklandı!

PAYLAŞ

2019’un merakla beklenilen birçok animesi vardı. Bunlardan hangileri En İyi Animeler kategorisine girmiş sizler için hazırladık.

23. One-Punch Man (Season 2)

Herhangi bir düşmanı tek bir yumrukla yenebilen ve saçma insanüstü yeteneğe sahip, kendi kendini ” eğlence kahramanı ” olarak gören Saitama‘nın komik-kahramanca destanı, olağanüstü animasyonları, nefes kesen dövüş sahnelerinin devam ettiği bir sezon.

22. Midnight Occult Civil Servants


Miyako Arata, Shinjuku Ward Ofisi’nde görünüşte göze çarpmayan bir departmana yeni transfer edilen genç bir memurdur. İşinin sıradan ve bürokratik bir iş olacağına inanmasına rağmen, şüphesiz Arata kısa sürede yeni rolünün sorumluluklarının başka bir şey olduğunu fark eder.

21. MIX: Meisei Story

MIX: Meisi Story, iki üvey kardeşin yolculuğuna odaklanıyor. Tachibana, ulusal Kōshien beyzbol turnuvasını kazanmak için ortaokul beyzbol takımlarını yönetmeyi hedefliyor. Bir değirmen koşusu spor serisinden beklenenden tamamen ayrı olmasa da, MIX, çağdaşları arasında büyüleyici kadrosu, güzel animasyonu ve dördüncü duvar kırma geçişlerinin yer alması ve dilinin yaratıcı uygulamasıyla parlıyor.

20. Kaguya-sama: Love is War

Ülkedeki en yüksek notlara sahip olduğu için dahi ilan edilen Miyuki Shirogane, prestijli Shuchiin Akademisi’ne öğrenci konseyi başkanı olarak seçilir, böylece güzel ve varlıklı başkan yardımcısı Kaguya Shinomiya ile birlikte çalışmaya başlar. İkisinin romantik bir ilişkisi olmamasına rağmen, öğrenciler tarafından mükemmel bir çift olarak kabul görürler.

19. Boogiepop and Others

Bir şehir efsanesine göre, insanların çektiği acılardan kurtarabilen bir ölüm meleği varmış. Bu “Ölüm Meleği”nin ismi ise Boogiepop. Ve efsaneler doğrudur. Boogiepop gerçektir. Shinyo Akademisi’nde aniden gerçekleşen kayıp kız öğrenci vakaları patlak verdiğinde ise polis ve fakülte kendi iradeleri ile kaçtıklarını varsayıyor. Ama bazı öğrenciler böyle olmadığını biliyor.

18. Fruits Basket

Fruits Basket, üyelerinin her biri Çin Zodyak’ından bir reenkarnasyon ruhunu taşıyan seçkin bir aile olan Soma klanı tarafından alınan çalışkan ve iyimser bir lise öğrencisi olan Tohru Honda’nın hikayesini takip ediyor. Okulun taleplerini ve Soma klanının vekil üyesi olarak yeni rolünü dengelerken, Tohru genç bir kadın olarak büyüyor ve ailenin her birisinin büyümesini istemeden kolaylaştırıyor.

17. Rilakkuma and Kaoru

Rilakkuma ve Kaoru, 20 yaşındaki ofis çalışanı olan Kaoru’yu, işinin, ev hayatının, ailesinin ve akranlarının beklentilerinin yanı sıra gençlere eşlik eden belirsiz ama elle tutulur bir depresyon ve en iyi deneyimine meydan okuyor.

16. Aggretsuko (Season 2)

Aggretsuko‘nun hikayesi; prestijli bir ticaret şirketinde beşinci yılına giren ve takdir görmediği bu ofis işinden bunalan 25 yaşındaki Kızıl Panda Retsuko’nun işten sonra gittiği karaokede bağıra çağıra death metal söyleyerek gündelik zorlukların üstesinden gelmesiyle gelişen olayları konu ediniyor.

15. Dr.Stone

Beş yıl boyunca konuşulmamış duyguları barındırdıktan sonra, lise öğrencisi Taiju Ooki nihayet Yuzuriha Ogawa’ya olan sevgisini itiraf etmeye niyetlenir. Taiju tam da itirafına başladığında, kör edici bir yeşil ışık Dünya’ya çarpıyor ve dünyadaki bütün insanları taşlaştırıyor.

14. Babylon

Mado Nozaki’nin orijinal roman serisinden uyarlanan şov, Tokyo’nun batısında yeni kurulan bir bölgede saçma sapan bir savcı olan Zen Seizaki‘nin çevresinde, vicdansız bir ilaç firması ve siyasi iktidar brokerleri konfederasyonunu içeren uğursuz bir komployu fark eder. Rutin bir durum gibi görünen şey, bu yeni bölgenin kontrolünü yolsuzluğundan çıkarmak ve anlatılmayan insan sayısının ölümlerini önlemek için zamana karşı bir yarışa dönüşüyor. Babylon, her bölümün sonuna kadar koltuğunuzun kenarından tuttuğunuz şüpheli, şaşırtıcı ve tamamen büyüleyici bir suç gerilimidir.

13. No Guns Life

Vücudu transfer edilmiş, kafası büyük bir silahla değiştirilmiş Juzo Inui onlardan biriydi! Önceki hayatına dair bir anısı olmadan -ya da kafasını kimin ve neden değiştirdiğini bilmeden- Resolver olarak şehrin karanlık sokaklarında Extended grubunu ilgilendiren olayları çözmeye çalışıyor.

12. Vinland Saga

Makoto Yukimura‘nın popüler tarihi kurgu manga serisinden uyarlanan Vinland Saga, babasının ölümünün intikamını almak için tehlikeli bir arayışa girerken efsanevi bir İzlandalı kaşif olan Thorfinn Karlsefni’nin yolculuğunu anlatıyor. Başlangıçta MS 1002 yılında geçen dizi, Thorfinn’in çocukluğundan yetişkinliğe hikayesini takip ediyor, ışıklı bir çocuktan sert, acımasız bir savaşçıya kadar olgunlaşıyor ve sonunda Kuzey Amerika’yı Leif Erikson ile birlikte kolonileştirmeye gidiyor.

11. Fire Force

Tokyo’da güneş çağının 198’nci yılında özel itfaiye ekipleri insanların kendiliğinden yanarak Infernolara dönüştüğü “Infernal” olarak adlandırılan durumla savaşmaktadır. Infernal ilk nesillerde sıradan yanma vakalarıyken ilerleyen nesiller insan formunu korurken alevleri kontrol edebilmeye başlamıştır. Ayağını istediği gibi ateşleyebilen Şeytan’ın Ayak İzi lakaplı Shinra Kusakabe karşılaştığı tüm Infernal olaylarını söndürmeye çalışmaktadır ve bu uğraşı sırasında diğer alev yönetenlerin oluşturduğu Özel İtfaiye Şirketi 8’e katılır. Infernal yaratan bir grubun ortaya çıkmasıyla, Shira 12 yıl önce ailesinin ölümüne neden olan gizemli yangının üzerindeki sır perdesini aralamaya başlar.

10. My Hero Academia (Season 4)

Studio Bones‘un amiral gemisi shōnen anime, süper kahramanlık ve yüksek aksiyonun başka bir sezonu için zaferle geri dönüyor. “Deku” Midoriya, All Might’ın halefi olma arayışında önemli bir dönüm noktasında. Yeni kötü adamlar, şaşırtıcı vahiyler ve daha da süper güçlü aksiyona sahip olan My Hero Academia, şu anda en iyi anime yayınlarından biri olduğunu iddia ediyor.

9. Blade of the Immortal

Blade of the Immortal, Hiroaki Samura’nın dönüm noktası Chanabra intikam serisinin, 2008 serisinin kesilmiş 13 bölümlü konusunun aksine orijinal manganın tamamını uyarlamayı amaçlayan ikinci anime uyarlamasıdır. Japonya’nın Tokugawa döneminin feodal döneminde geçen dizi, Ittō-ryū olarak bilinen acımasız paralı askerler, öldürülen ebeveynlerinin intikamını almak isteyen genç kadın olan Rin’e odaklanıyor. Onlarla tek başına yüzleşme becerileri olmadan, ölümcüllüğünü ve huzurlu bir ölümünü kazanmak için, 1000 kötü adamı öldürmesi gereken ölümsüzlükle lanetlenmiş huysuz bir samuray olan Manji’nin yardımını istiyor.

8. Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Koyoharu Gotōge’in devam eden Shonen Jump manga serisinden uyarlanan Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, genç bir iblis avcısı olan Tanjiro Kamado‘yu, sadece ailesinin korkunç cinayetinin intikamını almak için değil, intikam yolculuğuna çıkarken, ailenin saldırısından sağ kurtulan küçük kız kardeşi Nezuko’nun yarı-iblise dönüşmesiyle kardeşi için tedavi arayışlarına da giriyor.

7. Dororo

Bir samuray efendisi, yeni doğmuş oğlunun organlarını savaş alanında üstünlük sağlamak için 12 şeytana feda eder. Yine de, terk edilmiş olan bu bebek, bir doktor sayesinde hayatta kalmayı başarır. Vücudunu tek parça olarak geri almak için çok sayıda şeytanı avlamaya karar veren genç kahraman,yolculuğu sırasında Japonya’nın en büyük hırsızı olduğu söylenilen bir yetimle karşılaşır.

6. O Maidens in Your Savage Season

Bir lisenin edebiyat kulübündeki kızlar birbirlerini tanımak için şu soruyu sorarlar: “Ölmeden önce yapmak istediğiniz şey nedir?” Kızlardan biri ağzından “Seks” kelimesini kaçırır. Hakkında çok az şey bildikleri bu kelimenin ortaya çıkardığı kargaşa, farklı geçmiş ve kişiliğe sahip kızları, yetişkinliğe yönelik kendi sakar, komik, acı dolu ve duygusal yollarına iter.

4. Carole & Tuesday

İnsanoğlu Mars’a taşınmaya başlayalı 50 yıl geçmiştir. Kültürün çoğunun yapay zekâ tarafından üretildiği bir çağda, insanlar pasif tüketiciler olarak yaşamaktadır. Alba Şehri metropolünde yarı zamanlı çalışarak zar zor geçimini sağlamaya çalışan Carole bir yandan da müzisyen olmanın hayallerini kurmaktadır. Her zaman bir şeyler eksikmiş gibi hisseder. Herschel Şehri başkentinde zengin bir ailenin kızı olan Tuesday de bir müzisyen olmayı istemektedir ama etrafındaki kimse onu anlamaz. Dünyanın en yalnız insanıymış gibi hisseder. Bu iki kız şans eseri karşılaşıp
bir araya gelir. Şarkı söylemek isterler. Müzik yapmak isterler. Birlikte bir şansları olduğu inancındadırlar. Sadece küçük bir etki yaratabilecekken, sonunda kocaman bir etkiye yol açarlar…

3. The Promised Neverland

Lütuf Yetimhanesinde, hayat yetimler için daha iyi olamazdı! Ebeveynleri olmamasına rağmen, diğer çocuklar ve onları önemseyen “Anne”leriyle mutlu kocaman bir aileyi oluşturmaktadırlar. Özellikle de hepsi 12 yaşına basana kadar evlat edinildiklerinden dolayı, hiçbir çocuk göz ardı edilmez. Gündelik hayatları zorlu yazılılarla doludur fakat yazılılardan sonra dışarıda oynamalarına izin vardır.

2. Sarazanmai

Bir gün, üçüncü sınıf ortaokul öğrencileri — Kazuki Yasaka, Toi Kuji ve Enta Jinai — adı Keppi olan ve kendini Kappa Krallığı tahtının varisi olduğunu beyan eden kappa benzeri bir yaratıkla tanışırlar. Keppi, öğrencilerin shirikodamalarını (kappaların insanların anüsünden çaldığı hayali bir organ) zorla ele geçirir ve onlar da kappaya dönüşürler. Kappa onlara der ki, “Eğer önceki halinize dönmek istiyorsanız ‘o şekilde’ birleşip bana zombilerin shirikodamalarını getirmelisiniz.” Bu üç oğlan birleşip zombilerin shirikodamalarını getirebilecekler mi? Bu sırada iki polis, Reo Niiboshi ve Mabu Akutsu, atandıkları ihbar kulübesinde bir şeyler yapmaya girişirler.

1. Mob Psycho 100 II

Mob Psycho 100 II, bir akıl hocası ve öğrencisi arasındaki ilişkinin dokunaklı bir yaşlanma öyküsü ve her ikisinin de daha fazla büyümesine nasıl yardımcı olduğunu anlatıyor.

Animeler hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. Yazımızla ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar