Ana sayfa Animeler 2020 YILININ EN İYİ 9 ANİMESİ

2020 YILININ EN İYİ 9 ANİMESİ

PAYLAŞ

Çok ilginç bir yılı geride bıraktık ve bu yıl pek çok ilginç animeyi de izleme fırsatı bulduk. Sizler için hazırladığımız 2020 yılının en iyi 9 animesi listemiz.

9- Somali to Mori no Kamisama

Anime ruhlar ve canavarlar tarafından yönetilen bir dünyada geçiyor. Bu dünyada insanlar nesli tükenmekte olan bir türdür. Hikaye bir gardiyan golem ile küçük bir kızdan oluşan beklenmedik bir ikilinin baba ve kız olarak atıldığı macerayı anlatıyor. Yolculuk hikayelerini seviyorsanız kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

8- Dorohedoro

Ölümün kol gezdiği, yasa ve etiğin unutulduğu “Hole” olarak isimlendirilen bir şehirde, bir büyücü klanı karanlık büyü sanatlarını kullanarak tüyler ürperten deneylere imza atmaktadırlar; insanları bir böcek gibi avlayıp onların üzerinde çeşitli büyüler denemek gibi. Nikaido’nun yolu, karanlık bir sokakta insandan çok sürüngene benzeyen Caiman ile kesişir. İkisi birden bu lanet büyüyü ortadan kaldırabilmek için Hole’daki büyücüleri avlamaya başlarlar. Çizimleri sizi başta biraz rahatsız edebilir ama kesinlikle izlerken keyif alacaksınız.

7- Haikyuu 5. Sezon

Bir şans etkinliği Shouyou Hinata’nın voleybol aşkını tetikler. Takımında hiç oyuncu yoktur ama bir şekilde gayret ederek “Kortun Kralı” olarak bilinen, süper star, Tobio Kageyama tarafından ezildikleri ilk ve son Orta okullar ligi maçına çıkmayı başarırlar. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan Hinata, nefret ettiği ezeli rakibi Kagayema’yla karşı karşıya gelmek için Karasuno Lisesi’nin voleybol takımına kaydolur. Tek amacı intikam almaktır! En iyi voleybol hikayesinin beşinci sezonudur.

6- Kaguya-sama: Love is War 2. Sezon

Öğrenci başkanı seçimlerinde sevgili başkanımıza karşı alt sınıflardan bir kız, yine bol bol yanlış anlamalarla, kazalarla ve mükemmel İshigami sahneleri ile Kaguya-sama: Love is War listemizdeki yerini alıyor.

5- Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru 3. Sezon

Hachiman’nın artık seçim yapma zamanı gelmiş ve geleceğe kim ile devam etmesine karar vermesi gerekmektedir. Sizi yer yer üzecek ve karakterlere sinir olurken onların dramlarını da yaşayacaksınız ama bazen de hikayeye kapılıp basit komedisine güleceksiniz. Orega İru tekrardan aramızda.

4- Majo no Tabitabi

Geçen yılın kesinlikle en beklenmedik animesi Majo no Tabitabi’dir. Bu tarz animeler genelde fazla çocuksu olur ve ana karakter de herkese anlamsız biçimde yardım etmeye çalışır ama Tabitabi bu olguyu kırmıştır. Ana karakter Elaina bin bir sıkıntının ardından çocukluk hayali, Cadı olma isteğini başarıyor ve bütün dünyayı gezmek için yolculuğa çıkıyor. Hikaye buradan itibaren Elaina’nın gittiği ülkelerde karşılaştığı durumları konu alıyor. Hikaye bazen şen şakrak ilerlerken bir anda kendimizi vahşetin ve tuhaf bir dramın içinde buluyoruz ama her ne olursa olsun Elaine bu olayların neredeyse hiçbirine müdahale etmiyor, sonuçta beni ilgilendiren bir durum değil, diyerek olaylara karışmamaya çalışıyor. 2020’de çıkan ve kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğim bir seri.

3- Jujutsu Kaisen

Dünyada lanetler adında insanların nefretinden doğan tuhaflıklar vardır ve tabi ki bu tuhaflıklarla savaşmak için özel bir kuruluş da. Bütün bu olayların arasında anormal derecede fiziksel gücü dışında tamamen sıradan bir liseli nasıl oldu da dünyanın ya kurtarıcısı ya da sonunu getirebilecek birine dönüştü? İnanılmaz bir öğretmenin yardımıyla tembel bir öğrencinin yetenekli birine dönüşümünü izliyoruz. Muhteşem dövüş sahneleri ile Jujutsu Kaisen bu sezonun gözdelerinden.

2- Re zero Hajimeru İsekai Seikatsu 2. Sezon

Re:Zero animesinin ikinci sezonunun ilk yarısıdır. Rem’in kaybından sonra Subaru zihinsel olarak sıkıntıya giriyor ve bunlar da yetmezmiş gibi Echidna adında açgözlülük cadısıyla tanışıyor. Bu cadının amacı ne, neden Subaru’ya göz koydu? Bu sezonda bol bol ölen ve aklını kaybetme noktasına gelen Subaru’yu izlerken bazen acıyacaksınız.

1- Toru Kagaku no Railgun T

Toaru Kagaku no Railgun animesinin üçüncü sezonudur. Misaka ve arkadaşları bu sefer çok daha büyük ve tehlikeli bir durumun ortasında kalırlar. Kihara Gensei Level 6 projesinin son hali ile ortaya çıkıyor ve bunu durdurabilecek sadece birkaç kişi var. Kamijou Touma tekrardan küçük prensesimize yardım etmek için var gücü ile çabalıyor. Müzikleri, animasyonları ve sürekli yükselen hikayesi ile Railgun geri döndü! Bize de birinciliği vermek düşer.

Listemiz burada bitti. Umarım 2021 hepimiz için iyi geçer. Nice senelere.

Anime ile ilgili daha fazla makale için buraya tıklayın!

Sosyal medya da bizi Facebook ve Instagram‘da takip edebilirsiniz!

Yorumlar