Ana sayfa Dizi / Film 28 Gün Sonra & 28 Hafta Sonra

28 Gün Sonra & 28 Hafta Sonra

PAYLAŞ

28gün sonra

Bugün size yeni bir film önerisi yapacağım. The Walking Dead severler özellikle de siz okuyun. Filmin adı 28 Gün Sonra. Film 2002 yapımıdır. Filme gelirsek, film kıyamet senaryosunu gerçekten iyi yansıtıyor. Fakat filmdeki virüs her ne kadar zombi virüsü olmasa da mutlaka zombi virüsüyle karşılaştırırsınız. Filmdeki virüs insanları vahşileştiriyor ve şiddete yöneltiyor. Yani yemek için ısırmıyorlar, öldürmek için ısırıyorlar. Alışık olduğumuz zombilerden daha hızlılar, daha güçlüler ve daha akıllılar. Örneğin bir sahnede hastalıklı biri yakaladığı kişinin gözüne parmağını sokuyor. Sizin alışageldiğiniz zombilerden beklemediğiniz bir hareket değil mi? 

28-days-later-2002

İngiltere’de bir genetik araştırmalar ensitüsünde bilimadamları insan doğasındaki şiddeti ve öfkeyi önleyebilmek amacıyla bazı tehlikeli deneyler yapmış ve bunun sonucunda ‘rage’ adını verdikleri bir virüs geliştirmişlerdir. Ancak bu araştırmalarda denek olarak maymunların kullanıldığını öğrenen hayvan hakları koruyucusu bir grup eylemci, bilimadamlarının maymunlara zarar verdikleri gerekçesiyle kendi yöntemleriyle deneylerin yapıldığı binaya sızarak korunaklı kafeslerde tutulan ve bilimadamlarının ‘rage’ virüsü aşıladıkları maymunlardan birini serbest bırakırlar.Fakat serbest kalan maymun kafesten çıkar çıkmaz eylemcilerden birine saldırır ve olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır.

Şimdi gelelim 5 yıl sonra çekilen devam filmi 28 Hafta Sonra’ya.

28 hafta sonra2007(gün2002)

Vizyon tarihi 2007 olan bu film ise devam filmi olarak çıktı. İlk filmin üzerinden 6 ay geçer ve amerikan ordusu yavaş yavaş yeniden insanları o bölgeye yerleştirmeye başlar. Vatanlarına geri döndükleri için çok sevinen bu insanlar içerisinde bir ailede korkunç bir gerçek vardır. İçlerinden birinde hala rage virüsü bulunmaktadır. Yani her şey düzeldi derken bir hata her şeyi içinden çıkılamayacak bir hale sokar.

28haftasonra111

Umarım yazım hoşunuza gitmiştir. Bundan sonra Star Wars’un yanı sıra film önerileri, film haberleri ile karşınızda olacağım.

Yorumlar