Ana sayfa Dizi / Film 3 Spider-Man Tek Filmde mi Buluşacak ?

3 Spider-Man Tek Filmde mi Buluşacak ?

PAYLAŞ

Popüler kültürün en önemli çizgi-roman karakterlerinden olan biricik Spidey’mizi yakın geçmişte 3 farklı aktör tarafından izledik. Tüm bunlardan sonra 2018 yılında Into The Spider Verse adında harika bir animasyon filmi geldi ve bizim zihinlerimizde şu soru oluştu; ”acaba 3’ünü birden aynı filmde görebilir miyiz?”

Bildiğiniz üzere Into The Spider Verse, farklı paralel evrenlerden gelen Spider-Man’lerin aynı evrende buluştuğu bir animasyon filmiydi. Hatta kendi fikrimi söylemem gerekirse Buz Devri’nden sonra yapılmış en iyi animasyon filmi diyebilirim. Bu filmle beraber tüm Spider-Man hayranları içten içe ”acaba?” diye sormaya başladı. Çünkü ilk göz ağrımız Tobey Maguire, Peter Parker kimliğine hiç uymayacak şekilde yakışıklı ve cool olmasına rağmen sevdiğimiz Andrew Garfield ve son olarak Marvel Sinematik Evreni’nin ”ergen” Spider-Man’i Tom Holland‘ın içinde bulunduğu bir film görmek istediğimizi farkettik.

Geçtiğimiz günlerde Into The Spider Verse’ün yapımcısı Christopher Miller şahsi twitter hesabından, filmin sonunda bu 3 aktörün yer aldığı bir sahnenin olduğunu fakat Sony cephesinin bunu yapmak için henüz erken olduğunu söylemesi üzerine sahne daha çekilmeden iptal ettiklerini söyledi. Buradan da Sony’nin gelecekte böyle bir hamle yapacağının sinyallerini verdiğini görüyoruz.

Marvel, Sony ve yönetmenler arasındaki zıtlaşmaların tavan yaptığı filmler olarak bilinen Tobey ve Andrew’in oynadığı Spider-Man serileri son derece saçma şekillerde bitmiş ya da bitirilememişti. Özellikle ilk serinin en kötü filmi olan Spider-Man 3’te, yönetmenin istememesine rağmen Sony filme zorla Venom karakterini dahil etmiş ve devamında yönetmen Sam Raimi ve aktör Tobey Maguire projeden ayrılmasına neden olmuştu. Bundan dolayı bu muhteşem serinin 4. filmi de çekilememişti.

Gelelim Andrew’lu seriye. The Amazing Spider-Man serisi bizlere Peter Parker karakterinden açık ara uzak bir karakter gösteriyor olmasına rağmen sanıyorum ki Gwen Stacy sayesinde seriyi çok sevmiştik. Fakat ilk seride olduğu gibi Sony yine projeyi durdurdu ama bu kez bunun sebebi Spider-Man karakterinin Marvel evrenine farklı bir aktör olan Tom Holland ile katılacak olmasıydı. Özellikle serinin iptal olmasından sonra Andrew Garfield fena bir şekilde sarsıldığını açıklamış ve çocukluk hayalinin bu rolü başarılı bir şekilde oynamak olduğunu ve böyle bir sonun son derece zorlayıcı olduğunu söylemişti.

Hatırlarsanız Sony ve Marvel arasındaki çatışma geçtiğimiz yaz Spider-Man’in Marvel evreninden ayrılma haberleriyle zirve yapmıştı. Bunun sebebi tabi ki şirketler arasındaki daha çok para kazanma yarışı. Fazladan satılacak bir oyuncak, bir tişört bile şirketler için çok önemli. Bundan dolayı Marvel ve Sony’nin her türlü teorisinin gerçek olabileceğini düşünüyorum çünkü işin ucunda para var ve hayranların merakla görmek istediği 3 başarılı Spider-Man aktörünün olduğu 2 ya da 3 film gerçekten çok iyi gişe yapabilir. Eğer böyle bir seri gelirse, senaryonun Spider-Man Homecoming ile başlayan evrende geçeceğini ve tıpkı Into The Spider Verse benzeri paralel evrenlerin birleşmesi gibi bir durumda ilk serideki Peter’ın, Marry Jane ile evlenmiş ve süper kahramanlıktan emekli olmuş olarak, The Amazing Spider-Man serisindeki Peter’ın da Gwen’ın ölümünden sonra travmalar yaşayıp belki de Spider-Man olmayı bırakmış olarak gösterilebileceğini düşünüyorum.

Bu üçlüyü, kimsenin emekli olmayıp gücünün zirvesinde olduğu bir dönemde geçen Spider-Man filminde hep birlikte Sinister Six ile savaşırken görürsek de harika olur. Geçtiğimiz günlerde Venom‘u canlandıran Tom Hardy instagram hesabından, Venom’un Spider-Man kafasını kopardığı bir fotoğraf paylaşmış ve saniyeler içinde silmişti. Açıkçası bunun bir PR çalışması olduğunu düşünüyorum ama Venom’un da bu seriye dahil olması harika olabilir. Sonuçta yapım şirketleri her zaman daha çok paranın peşinde olacak ve Venom da Spider-Man’in dünya çapında tüm hayranlar tarafından bilenen en büyük düşmanı. Tabi tüm bunlardan önce Tom Holland’ın başrolde olduğu ve kimliği açığa çıkan bir Spider-Man filmi izleyeceğiz ve tüm zamanların en başarılı süper kahramanı olan Spider-Man’imizin (ya da Spider-Man’lerimizin) başına neler geleceğini önümüzdeki yıllarda hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar