Ana sayfa Harry Potter 7 Madde ile Minerva McGonagall’ın Pek Bilinmeyen Yaşantısı

7 Madde ile Minerva McGonagall’ın Pek Bilinmeyen Yaşantısı

PAYLAŞ

 

Özellikle Ölüm Yadigarları ile kalbimizde taht kurmuş cadımızı sevmeyenimiz pek de yoktur. Her zaman ciddi görünen Biçim Değiştirme profesörümüzün yaşadıkları ise hiç kolay değil! McGonagall’ın pek de bilinmeyen yaşantısı ve özelliklerini ise sizin için 7 maddede sıraladık!Buyrunuz efenim:

1- Seçmen Şapka 5,5 dakika boyunca Ravenclaw ile Gryffindor arasında kaldı
Evet yanlış duymadınız, tamı tamına 5,5 dakika! Sonunda Gryffindor’a seçilmiş olsa da, cesaretli cadımız bu zeka ile Ravenclaw olsa da pek şaşırmazdık doğrusu.

2- Sadece Biçim Değiştirme konusunda değil, SBD ve FYBS’de de üstün başarıları vardı
Eh, sonrasında çok zaman ve çaba gerektiren Animagus olmayı başarmasına pek de şaşırmamak gerek!

3- Harika bir Quidditch oyuncusuydu
Son senesindeki bir maçta kendisine yapılan faulden sonra birkaç kemiğinin kırılması üzerine(Slytherin-Gryffindor final maçı, kazanan kupanın sahibi olacaktı) Quidditch kariyerine veda etse de Slytherin’in Quidditch sahasında ezilişini görmeyi hayat boyu diledi. Sonrasında da bildiğiniz üzere, başı olduğu Gryffindor’un Quidditch takımı ile yakından ilgilendi.

Hermione ile benzerlikleri inkar edilemez sanırım 😛 

 

4- Cadı bir anne ve Muggle bir babaya sahipti
Ebeveynleri Isobel ve Robert, birbirlerini evlerinden kaçacak kadar çok sevmesine rağmen Isobel’in büyücü hayatından vazgeçişi, Robert’ın da eşinin büyücü olduğunu Minerva ve iki oğlu doğduktan sonra(Malcolm ve Robert Jr) öğrenmesi evliliklerinde büyük bir güven sorununa yol açtı

5-Annesi ile aynı kaderi paylaşmasına rağmen cadılıktan vazgeçmedi
18 yaşındayken Muggle bir çiftçi olan Dougal McGregor’a gönlünü kaptıran Minerva aşık olduğu adamın kendisine evlilik teklifi ettiğini ailesine söyleyemedi ve o gece boyunca geleceğini düşündü. Kendisinin annesi gibi olamayacağını düşünerek teklifi reddetti ve kırık bir kalple Sihir Bakanlığı’nda çalışmaya devam etti

6- Bakanlık’ta terfi almasına rağmen istifa edip Hogwarts’a geri döndü
Yetenek, zeka ve becerileriyle çok geçmeden patronu Elphinstone Urquart tarafından terfi alsa da, aşık olduğu adam Dougal McGregor’ın başka bir çiftçinin kızıyla evlenmesi üzerine yaşadığı duygu buhranı ve İskoçya’yı özlemesi sebebiyle bu teklifi reddetti ve orada çalışma isteğini belirten bir mektubu baykuşu ile Hogwarts’a yolladı ve bilindiği üzere orada Biçim Değiştirme Profesörü ve Gryffindor’un başı olarak orada çalışmaya başladı

7- Mutlu bir evlilik ve trajik bir veda
Hogwarts’ta çalışmaya başlamasına rağmen eski patronuyla, Elphinstone Urquart, dostluğunu sürdüren Minerva, Elphinston’un evlilik teklifini -kalbinden hala atamadığı Dougal McGregor yüzünden- birden çok kez reddetti. Dougal’ın ölümü ise onda bir travma etkisi oluşturmuş olsa da kendini özgür kalmış hisseden Minerva, saçları artık beyazlamış olan Elphinston’un teklifini bu kez kabul etti.
Mutlu bir evlilikleri oldu ancak kısa sürdü, yaklaşık olarak 3 yıl. Zehirli bir bitkiden zehirlenen Elphinston hayata veda etti. Bu olay çifti tanıyan herkesi ve özellikle Minerva’yı derinden üzdü. Elphinston’un anılarıyla olan evlerinde kalmaya dayanamayacağını düşünen Minerva, Hogwarts’ta yaşamaya başladı.

Sanırım bunları okuduktan sonra, biricik profesörümüze bir kez daha hayranlık duymamak elde değil, siz ne dersiniz?

Yorumlar