Ana sayfa Game Of Thrones Dizi 7. Sezon’u yönetecek Yönetmen İsimleri Açıklandı

7. Sezon’u yönetecek Yönetmen İsimleri Açıklandı

PAYLAŞ

Buz ve Ateşin Şarkısı serimizin çok sevilen ve beğenilerek(!) izlenen dizisi Game of Thrones’un 6. sezonunu büyük bir coşkuyla geride bıraktığımız şu günlerde, “Ulan, şimdi işin yoksa bir yıl bekle. 7. sezon haberleri de kesin aylar sonra gelir.” diye hayıflanırken sizlere ilk 7. sezon haberini tam şimdi burada veriyorum.

Önümüzdeki sezonun yönetmen dostların isimleri açıklandı arkadaşlar. Peki bu ne demek?

Önümüzdeki sezon nasıl şeyler olacaksa bunların ufaktan ilk izlenimleri demek. Çünkü bildiğimiz gibi dizimiz genelde daha önceki sezonlarda kullandığı yönetmen arkadaşları kullanmaya devam ediyor. Açıklarken daha iyi anlayacaksınız.

Duyurulan dört tane yönetmen var, ki bu bize şu durumu sağlamlaştırır; Benioff ve Weiss’in planladığı 13 bölümlük iki sezon hayali gerçekleşecek. Söylemeden geçmeyelim, HBO henüz bu 13 bölümlük son iki sezon hakkında bir şey demedi. Sanırım bu duyuruyu sezondan önce gerçekleşecek olan Comic-Con paneline bırakacaklar. Öyleyse bakalım hangi şanslı dört yönetmen 7. sezonda bizlerle olacakmış.

Alan Taylor, 1. sezonun son iki bölümünü yönetmiş, ki bunlardan biri Baelor Septi’nde idam edilen Ned’in olduğu bölüm, aynı zamanda 2. sezondan da dört bölüm yönetmiş bir yönetmen. Peki bundan sonra neden hiç bölüm yönetmedi bu adam? Çünkü kendisi 2. sezonda yönettiği dört bölümden sonra Thor: The Dark World ve Terminatör: Genisys filmleri için diziden ayrılmış ancak şimdi tekrar aramızda. Filmlere ve çektiği bölümlere bakarsak bence Alan Taylor, aksiyonu bol bölümlerin başına oturacak gibi, siz ne dersiniz?

Bir sonraki yönetmenimiz Jeremy Podeswa. Kendisi 5. sezonda Dorne diyarlarına gittiğimiz “Unbowed, Unbent, Unbroken” bölümünün ve Jon Snow’u bolca gördüğümüz “Home” bölümünün yönetmeniydi. Kendisi karşılıklı diyalogların yönetmeniymiş gibi gözükse de ona senaryonun hangi kısmını çekmesi için görev verecekleri bilinmez, bekleyip göreceğiz.

Mark Mylod, bazılarımızın Shameless, bazılarımızın Entourage dizilerinden hatırlayacağı bir isim. Kendisi bize bu sezon “The Broken Man” ve “No One” bölümlerinde eşlik etmişti ki, bu bölümlerin ortak özelliği genel olarak bir kişi üzerine odaklanmış bölümler olması. Yine büyük ihtimalle bu durumu bozmayıp bir kişiye odaklanılacak bir bölüm verilecek kendisine. Ki o isimlerden benim tahminim, Dany tarafından tedavi bulunmaya gönderilmiş Jorah olacak. Kendisinin bu tedavi yolculuğundan görüntüler ve geri dönüşünü ya da belki ölümünü görebiliriz umarım.

Son olarak sayacağımız isim ise Matt Shakman. Kendisini listedeki diğer elemanlardan ayıran en belirgin özelliği daha önce hiç dizide çalışmamış olması. Yani kendisi yönetmen kadrosuna giren yeni bir kan. Matt Shakman, yönetmenlik kariyerinde 39 bölüm çektiği It’s Always Sunny in Philadelphia dizisi ile tanınıyor, ki Benioff ve Weiss’in bu komedi dizisini sevdiğini biliyoruz. Hatta kendileri dizinin “Flowers for Charlie” bölümünü yazacak kadar çok seviyorlarmış. Ancak, Matt’in çektiği 39 bölüm arasında bu bahsettiğimiz bölüm yok. Matt Shakman aynı zamanda Mad Men, Fargo ve The Good Wife gibi dizilerde de yönetmenlik yapmış bir isim. Sanırım dizimizde ona dram dolu bir bölüm verilecek diye tahmin ediyorum ben. Geçmişine bakılırsa, sizin tahminleriniz ne yönde, ne diyorsunuz tüm bu isimlere?

Saydığımız yönetmenler dışında gelecek sene yine bizimle olabilecek birkaç müthiş yönetmen daha var. “Battle of the Bastards” ve sezon finali bölümleri ile bizi uçuran Miguel Sapochnik ile çektiği “The Rains of Castamere” ve Emmy ödüllü “Mother’s Mercy” bölümleri ile Game of Thrones bu dedirten David Nutter bu iki isim olarak karşımıza çıkıyor. Kim bilir belki de 8. sezon için özel olarak ayrılmışlardır, ne dersiniz? Sizin de bu isimlerle ilgili düşünceleriniz ve teorileriniz varsa eğer durmayın, bizimle paylaşın.

Yorumlar