Ana sayfa Animeler 90’lı Yılların Altın Değerindeki Animeleri

90’lı Yılların Altın Değerindeki Animeleri

PAYLAŞ

 

90’lı yılların altın değerindeki anime yapımlarını sizin için listeledik.

(Liste karışıktır herhangi bir derecelendirme yapılmadı.)

Slam Dunk

Baş karakterimiz Hanamichi Sakuragi’nin, hayattan en çok istediği şey bir sevgilisinin olmasıdır. Bu yüzden durmadan kızlara çıkma teklifi eder ve her defasında ret edilir. Umudunu tam kaybettim derken Haruko Akagi isimli kız ile tanışır. Sakuragi, Haruka’ya da çıkma teklifinde bulunur fakat ondan da ret yer.  Haruko tam bir basketbol fanatiğidir. Sakuragi ne kadar çok spordan nefret etse de Haruko’nun gönlünü kazanabilmek için basketbol kulübüne katılmaya karar verir.

Rurouni Kenshin

Himura Kenshin, Meiji Devrimi sırasında devrimciler için bir çok adam öldürmüş bu yüzden de “Hitokiri Battousai” adını almış usta bir suikastçıdır. Devrim bittikten sonra bir daha asla öldürmeyeceğine yemin eder ve bir rurouni(gezgin) olarak seyahat etmeye başlar. Seyahati sırasında yanlış bir anlaşılma nedeniyle Kaoru Kamiya ile tanışır. Belirli sebepler sonucunda seyahat etmeyi bırakır ve Kaoru Kamiya’nın yanında yaşamaya başlar.

Cowboy Bebop

Seri hakkında ayrıntılı bilgi sitemizde mevcuttur.

Trigun

Vash the Stampede,  başına 60.000.000.000$ ödül konmuş bir kanun kaçağıdır. Bir şehri tek başına yerle bir ettiğinden dolayı bu unvanı alan Vash, her herhangi bir kente gidişi ile ilgili bir dedikodu çıksa bile o kent anında tahliye edilir.

Vahşi batı arka planı üzerine kurulu bir bilim kurgu çalışması olan Trigun, başlarda komedi ağırlıklı olsa da ilerledikçe karakterin gelişimi olsun serinin ağırlaşması olsun izleyenleri iyi şaşırtmayı başarıyor. Güzel bir dramı olan serimiz Cowboy Bebop severlerinin kesinlikle kaçırmaması gereken bir seri.

Serial Experiments Lain

Yakın gelecekte, wired adı verilen ağ bugünkü İnternet’ten bir adım öne geçerek insanların hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Wired erişimi NAVI adı verilen güçlü bilgisayar sistemleri ile gerçekleştirilmektedir. Wireda bağlı insanlar, zamanlarının büyük bir kısmını ağdaki sanal yaşantılarına
ayırmaktadırlar.

 Ghost in the Shell

Seri hakkında ayrıntılı bilgi sitemizde mevcuttur.

 

Initial D

Takumi Fujiwara, rutin bir şekilde çoğu gece bir otele tofu teslimatı yapar. Tofuları babasının eski Trueno AE86 model arabası ile yapan Takumi, araba sürmekten epey bir sıkılmıştır. Araba sürmek onun için çok sıkıcı olduğu için her zaman hızlı bir şekilde eve dönmeye çalışır. Bir gece bölgenin en iyi amatör yarış takımlarından olan Akagi Red Sun’ın en iyi yarışçılarından birini şaşırtıcı şekilde yenmesi ile başlar…

 

Great Teacher Onizuka

Eski bir motosiklet çetesi üyesi, Eikichi Onizuka’nın hayatında tek bir amacı vardır. “En iyi öğretmen” olmak. Zar zor girmeyi başardığı okuldan, aynı şekilde zar zor mezun olup eline diplomasını alır. İlk başvurduğu okulda kötü bir tecrübe edinir ve öğretmen olmaktan vazgeçer. Ama bilmediği şey okulun müdürünün Onizuka’dan etkilenmiş ve onu işe almak istediğidir. Bunu haber alan Onizuka tam gaz okula geri gider ve işi alır. Ama ne yazık ki Onizuka’nın hayalini kurduğu cici öğrencilerin yerinde okulun en problemli ve öğretmenlerden nefret eden sınıfı vardır. Onizuka’nın işi bu sınıfı adam etmektir. Ne de olsa Onizuka “En iyi öğretmen” olmak için çabalamaktadır bu da bunun için iyi bir fırsattır.

Yorumlar