Ana sayfa Animeler Ajin (Yarı-İnsan) Tanıtım

Ajin (Yarı-İnsan) Tanıtım

PAYLAŞ

CGI animelerimizden biri olan Ajin konusu ve işlenişi ile beni çok içine çekmiş bir animedir. Aynı zamanda alışılmış dışı bir baş karakteri olması da diğer animeler arasından sıyrılmasını sağlıyor. CGI olması başta biraz canımızı sıksa 2-3 bölümde alışıyorsunuz. Tanıtımımıza geçelim.

Ajin

Ajinler ölemeyen insanlardır. İlk defa 17 yıl önce Afrika’da bir savaşta keşfedilmişlerdir. Zamanla insanlığın arasına daha da karışmış olsalar da nereden geldikleri veya nasıl Ajin oldukları bilinmemektedir. Ölmemeleri büyük bir avantaj olduğu ve bu güç kötüye kullanılırsa neredeyse durdurulamaz olacağı için hükümetler tarafından kontrol altında tutulur.

Lakin ölmeyen bir beden üzerinde ne gibi deneyler yapacaklarını tahmin edebilirsiniz, bu yüzden Ajinler asla kimliklerini belli etmez. Sayıları da az olduğu için Ajin yakalayanın hükümet tarafından cömertçe ödüllendirileceği de dedikodular arasındadır.

Tüm bunların arasında Ajinler hakkında yalnızca haberlerden dinlediklerini bilen, doktor olmak için çalışan Nagai Kei isimli baş karakterimiz bulunmaktadır. Kei oldukça bencildir. Kendi amaçları için arkadaşlarından kolayca vazgeçebilir, çevresine karşı genel olarak duyarsızdır. Sessiz sakin bir hayat arzusundadır.

Bir gün okuldan eve dönerken kendisine bir otobüs çarpar ve Kei ölür. Ancak birden tekrar nefes almaya başlar ve hayata döner. Herkes onu görmüş ve Ajin olduğunu anlamıştır. Kei’nin dünyası bir anda başına yıkılır. Sakin hayatı mahvolmuştur. Hükümet peşine düşer. Herkesten kaçmaya çalışırken ona yalnızca arkadaşı Kai yardımcı olur. Kısa bir süre Kai ile takıldıktan sonra onun başını belaya sokmamak için Kai’den de ayrılır.

Bunun ardından karşısına Satou isimli bir Ajin çıkar. Kei’ye yardım etmek istediği söyler ama işler aslında pek öyle değildir. Sessiz bir yaşam arzulayan baş karakterimiz hükümet ve Ajin’ler arasındaki savaşın tam ortasında kalır.

Ajinlerin ne gibi güçleri olduğu animede ayrıntılı olarak anlatılacaktır. Ajinlerle ilgili bilinen az şey olduğu için animedeki karakterlerle birlikte keşfediyoruz biz de. CGI olması başta biraz canınızı sıksa da animeye bir şans vermenizi isterim bence pişman olmazsınız. Şu an 2 sezonu bulunmakta umarım devamı da gelir.

Fantazya’nın facebook anime grubuna da bekleriz.

Yorumlar