Ana sayfa Animeler Akatsuki No Yona – İnceleme

Akatsuki No Yona – İnceleme

PAYLAŞ

İzleyecek anime arayanlara işte fırsat! Fantazya olarak, size güzel bir anime önerelim dedik.

Akatsuki No Yona adlı animemizde ana karakterimiz, Kouka Krallığının 15 yaşındaki bir dediği iki edilmemiş prensesi Yona’dır. Gök Gürültüsü Şeytanı lakaplı, ülkenin 7 generalinden biri olan ve aynı zamanda 5 büyük kabileden birinin -Rüzgar Kabilesi- lideri, kişisel koruması Son Hak ile çocukluk arkadaşıdır. Saçlarının bu kadar kızıl olmamasını ve Hak’ın bu kadar sinir bozucu olmamasını dileyen bu prensesimiz, çocukluktan beri yakın olduğu kuzeni prens Soo-won’a aşıktır. Bu üçlü birbirlerine derinden bağlıdırlar.

tumblr_static_tumblr_static_1i0holai738k0kwokcc8wckos_12801
Hak, Yona ve Soo-won’un çocuklukları

Yona kalesinde mutlu mesut yaşamaktadır. Ancak Yona’nın doğum gününde krallığa gizli bir darbe yapılır, Yona’nın babası Kral Il öldürülür. Yona, Hak ile birlikte kaleden kaçar ve göçebe bir hayat sürer. Hak ile beraber Rüzgar Kabilesine giderler. Hak Rüzgar kabilesinden ayrılır ve liderlere verilen “Son” ünvanını terk eder. Hak’ın üvey dedesi, aynı zamanda eski kabile lideri Mundok onlara yol gösterici olarak bir rahibi aramalarını söyler. Yona Hak ile birlikte o rahibi aramaya başlar. Yona kendisiyle ilgili bir gerçeği öğrenir ve Hak ile beraber efsanevi 4 ejderi aramaya başlarlar….

Kişisel görüşüm, Yona’nın en başta sinir bozucu bir karakter olduğunu düşünüyordum. Ancak 15 yıl boyunca şımartılmış bir karakterin aniden olgunlaşması elbette imkansızdır. Sonradan yeterli olgunluğa kavuşmasıyla beklentinizi karşılayacaktır.En sevdiğim karakter hakkında ikileme değil de beşleme düştüğüm bir animedir. Oldukça otantik bir Asya havası veren animemizin OST – Opening- Endinglerini çok beğeneceğinizi düşünüyorum. İkinci sezonun ne zaman geleceği tam olarak belli olmasa da devam etmekte olan mangayı takip edebilirsiniz. Akatsuki No Yona sizi hayal kırıklığına uğratmayacak

https://www.youtube.com/watch?v=InpDmaUPux4

Yorumlar