Ana sayfa Dizi / Film Diziler Alışılmadık Bir Polisiye: The Shield

Alışılmadık Bir Polisiye: The Shield

PAYLAŞ

Yıllar içinde bir çok polisiye dizisi yayınlandı. Law&Order, 24, Criminal Minds, The Mentalist, bir çok CSI dizisinden ve ismini burada sayamayacaklarımız. Bunların çoğuna bakıldığında birbirlerinden farklı gözükse de çoğunda mutlaka mükemmel polis imajı vardır; Polisliğin sınırları geçilmez ve sadece iyilik amacı güdülür. Ancak The Shield burada kendini diğer bir çok benzerinden farklılaştırarak ayrı bir yer edinmeyi başarmıştır.

2 Altın Küre başta olmak üzere 13 dalda ödül kazanan The Shield’in oyuncu kadrosunda daha çok aksiyon, polisiye dizi ve filmlerinden gördüğümüz yüzlerle karşılaşıyoruz. Fantastik Dörtlü, Sons of Anarchy ve Gotham’da ki rollerinden Micheal Chiklis. Predator, The Hateful Eight’den tanıdığımız Walton Goggins’in yanı sıra Kenny Johnson ve Benito Martinez gibi isimlerden bahsediyorum. Oyuncuların gördüğümüz en büyük ortak özelliği ise bir çoğunun daha sonralarda Sons of Anarchy dizisinde rol alacak olmalarıdır.

Hikaye Farmington polis karakolunda ya da sokaklarda bilinen ismi ile “Ahır’da” başlıyor. Vic Mackey yıllardır görevde olan tecrübeli ve başarılı bir polistir ve bu başarısı ve bağlantıları ona sokakta ki suçlarla baş edebilmek için kendi ekibini kurma şansı tanımıştır. Ancak bu ekip sokaklarda düzeni sağladığı kadar aynı zamanda kendi çıkarlarını da gözeterek rahat bir hayat sürmeyi hedefler. Vic ve ekibi uzunca bir süre kendi borularını öttürmüş ve suçlular ile kendi bildikleri şekilde ilgilenmişlerdir. Ancak karakolun başına geçeli fazla olmamış Yüzbaşı Aceveda ile birlikte bu durum fazla uzun sürmeyecektir. Yüzbaşı her ne kadar bu yozlaşmış ekibin işine çomak soksa da en nihayetinde onunda amacı kendi çıkarıdır. Bu olayların arasında diğerlerine göre daha çok kendi işlerine bakan detektif Wagenbach, Wyms ve diğer yan karakterler ile The Shield kendini izlenilesi bir dizi haline getirme görevini başarıyla gerçekleştirmektedir.

Diziler ve Filmler | Fantazya Facebook grubumuza da uğramayı unutmayın… 😉

Yorumlar