Ana sayfa Middle Earth Filmler Amazon Yetkilisi Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Bütçesi Hakkında Açıklamalarda Bulundu!

Amazon Yetkilisi Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Bütçesi Hakkında Açıklamalarda Bulundu!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz haftalarda Amazon, yakında gelecek olan Yüzüklerin Efendisi dizisinin bütçesi hakkında açıklamalar paylaşmış, dev yapımın bütçesinin 465 milyon dolar olduğunu açıklamıştı. Bir yetkili tarafından paylaşılan son haberde ise bu devasa miktarın nereye harcandığı hakkında açıklamalar yapıldı.

Game of Thrones gibi bir dizinin bile sezon başı 100 milyon dolar civarı para tükettiğini düşündüğümüzde ne kadar büyük olduğunu anladığımız yapımın yöneticilerinden Jennifer Salke şu açıklamalarda bulundu.

Bu dev bütçenin altyapıya ve dizinin gidişatının belirleneceği ilk sezona harcandığı için bu kadar yüksek olduğunu belirten Jennifer Salke, bu büyük rakamların yine büyük izleyici kitlesini hak ettiğini, böyle olacağından da emin olduğunu da ekledi.

“Knives Out’da gördüğümüz gibi -Netflix bu yapım için iki devam filmine 469 milyon dolar harcamıştı- piyasa çıldırmış durumda. Dünyayı oturtmak için yapılacak bir tam sezondan bahsediyoruz. Bu miktar ilk duyulduğunda kulağa çılgınca gelebilir ama bu ilk sezon tüm serinin devamlılığını etkileyecek içyapısını oluşturacak. Ama çılgın bir dünyada yaşıyoruz ve Zoom’da çeşitli insanlarla -çoğunlukla Bela ve ben- miktarların dudak uçuklatacak seviyelere çıktığı açık arttırmalara şahit olduk. Bu durumlarda çok fazla talep alıyoruz ve nerede esneklik göstereceğimize, nerede bir çizgi çekeceğimize karar vermemiz gereken durumlar oluyor. Yüzüklerin Efendisi’ni izlemesi gereken kişi sayısına gelince… Çok. (Gülüyor.) Dünya çapında milyonarca insanın bu yapımı izlemesi gerekiyor ve bunun olacağından da hiç şüphemiz yok.”

Amazon taps NBC executive Jennifer Salke to head Amazon Studios -  MarketWatch

Diğer yazılarımızı okumak için:
https://fantazya.org/category/middle-earth/

Bize katılın!
https://www.facebook.com/groups/yuzuklerinEfendisi/

Yorumlar