Ana sayfa Dizi / Film Amazon’un Orta Dünya Dizisinden Yeni Gelişmeler!

Amazon’un Orta Dünya Dizisinden Yeni Gelişmeler!

PAYLAŞ

Dün akşam saatlerinde “Fellowship of Fans” adındaki sayfa, Amazon’un Orta Dünya dizisi ile alakalı yeni gelişmeleri bildirdi. Bu yeni gelişmeler ise şöyle:

  • Amazon, GPR Yapım ve New Line Film Komisyonu arasında son resmi kontrat imzalandı. Bu kontrat; birinci sezonun tamamının yayın tarihine kadar olan, Covid sonrası dönemdeki anlaşmalar ve pazarlama/yapım planlarını içeriyor. 
  • Amazon’un öncül kampanyası, Kasım’ın başından 2022’in ilk aylarına doğru olacak şekilde 2021’in sonbaharında başlayacak. Bu kampanya, görülen en büyük pazarlama çıkışı olacak; fragmanlar, kısa klipler ve diğer pazarlama tekniklerini içerecek. 
  • Amazon’un dizinin birinci sezonu için hazırladığı medya lansmanı, 2022’de yayında olacak. Birinci sezonun tüm bölümlerinin yayınlanması en geç 2022 sonbaharına kadar bitmiş olacak. Amazon’un pazarlama çıkışının tamamı Kasım’da başlayacak ve 2022 boyunca ilk sezonun son bölümüne kadar sürecek.
  • Haziran ve Ekim ayları arasında Amazon ve New Line Film Komisyonu, dizinin çekimlerinin tamamlanmasının ardından bir pazarlama planı yapacak.
  • Amazon, ilk sezonun kamera arkası ve çekim görüntülerini kullanarak bir belgesel hazırlayacak. Bu belgeselde oyuncular ve yapımcılarla yapılan röportajlardan fazlasyla bulunacak.
  • Amazon, Yeni Zelanda Film Komisyonu’na yayınlamaları için birinci sezondaki bölümlerden 60-90 saniyelik kısa klipler verecek. Bu klipler, birinci sezonda Yeni Zelanda’da kullanılan yerleri ve doğal manzaraları göstererek Yeni Zelanda’nın tanıtımını yapacak.
Matheson Gölü, Yeni Zelanda
  • Amazon, tıpkı Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde olduğu gibi birinci sezonun yapım süreci hakkında kısa metrajlı bir belgeselini yapacak. Bu belgesel, birinci sezonun ekstra içeriğinin bir parçası olacak.

Dizinin tanıtımı 2021 Kasım ayında başlayacak ve dizi de 2022’nin ilk aylarında vizyona girecek. Bu tanıtım süreci, daha önce görülmemiş bir süreç olacak. Dizi hakkındaki gelişmeler şimdilik bu kadar. Yeni gelişmeler oldukça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak: https://twitter.com/FansFellowship

Diğer yazılarımızı okumak için:
https://fantazya.org/category/middle-earth/

Bize katılın!
https://www.facebook.com/groups/yuzuklerinEfendisi/

Yorumlar