Ana sayfa Middle Earth Filmler Amazon’un Yüzüklerin Efendisi Dizisi Seti’nden İlk Fotoğraflar!

Amazon’un Yüzüklerin Efendisi Dizisi Seti’nden İlk Fotoğraflar!

PAYLAŞ

Gündeme geldiğinden beri hayranlarını fazlasıyla heyecanlandıran, bütçesiyle rekorlar kıran ve Amazon tarafından ele alınan Yüzüklerin Efendisi dizisi setine ait fotoğraflar internete sızdırıldı. Daha sonra Amazon tarafından fark edilip hızlıca ortadan kaldırılan fotoğraflar çok fazla detay içermese de bekleyenlerini yine de heyecanlandırdı.

Sızdırılan fotoğraflar maalesef setin içinden değil. Ama yine de yerden yükseklikleri temel alınırsa geniş mekânlı sahnelerin CGI yerine dekorlar kullanılarak çekiliyor olabildiği düşünülebilir. Bu da hayranları daha çok sevindirir, çünkü Hobbit Üçlemesi’ndeki aşırı CGI ve Greenbox kullanımı, seyircisine Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi’nde verdiği tadı verememişti.

Özellikle bu fotoğraf setin ne kadar büyük olduğunu anlatmaya yetiyor. Tıpkı Yüzüklerin Efendisi’nde olduğu gibi sahneler bilgisayar daha az kullanılarak, modeller ve dekorlarla çekiliyor olabilir.

Bu fotoğraf ise bir dağ yamacı ya da buz parçasını anımsatıyor. Bu, Orta Dünya’nın kuzey topraklarına ait bir bölge (Forochel, Angmar gibi) olabilir.

Henüz bir fragman veya tanıtım paylaşılmadığı için sette neler olup bittiğini tam bilmek mümkün değil. Bildiklerimiz ise kısıtlı: oyuncular ve bazılarının oynayacağı karakterler, harita ve dizinin geçeceği zaman dilimi (İkinci Çağ). Umalım ki biz hayranlara sunacakları dizi Orta Dünya’ya ve onun özüne bağlı olan bir dizi olur.

Diğer yazılarımızı okumak için:
https://fantazya.org/category/middle-earth/

Bize katılın!
https://www.facebook.com/groups/yuzuklerinEfendisi/

Yorumlar