Ana sayfa Diğer Fantazya Marvel ANAD Evreni X Takımları

ANAD Evreni X Takımları

PAYLAŞ

All-New All-Diffirent Marvel Evreni’nde X-Men Takımları

Marvel çizgi romanlarını takip eden arkadaşlarımız bilirler. Secret Wars’un bitimiyle Marvel’da sadece tek bir evren kaldı ve ona da kısaca ANAD diyoruz. Peki bu ANAD’da hangi X-Men takımları yer almakta? Bu yazımızın konusu bu takımlar olacak.

 

 

All-New_X-Men_1_Promo

ALL-NEW X-MEN

Avengers vs X-Men sonrası Beast ilk X-Men takımını günümüze getirmişti. Bu takımın üyeleri geçmişe dönmeyip çağımızda kalmaya karar verince de ortaya bu Tamamen Yeni X-Men takımı çıktı. Tabi orijinal beşli hep aynı kalmadı ve ANAD Evreni’nde bu takım yine beş kişiyle fakat bir değişimle yola devam ediyor.

Cyclops(Scott Summers)

Beast(Hank Mc’Coy)

Angel(Warren Warthington)

Iceman(Bobby Drake)

Wolverine(Laura Kinney)

Genç karakterlerden oluşan bu takımın çizgi roman serisi eğlenceli geçen ve ergen tiplemesinin güzel işlendiği bir seridir.

Extraordinary_X-Men_1_Promo

EXTRAORDİNARY X-MEN

Mutantlar hep nefret edilen, korkulan ve merak uyandıran bir Irk olmamışlar mıdır? İşte bu takım tüm bu kavramlarla yüzleşen kemik takımdır. Storm’un liderliğinde olan bu takım:

Storm(Ororo Monroe)

Wolverine(James “Logan” Howlett)

Colossus(Piotr Rasputin)

Magik(Illyana Rasputin)

Iceman(Bobby Drake/günümüzdeki)

Nightcrawler(Kurt Wagner)

Marvel Girl(Jean Grey)

Kendi evreninden kopup gelmiş olan İhtiyar Logan ve altmışların Jean’inin de katılmış olduğu bu takım Terrigen Sisi’ne dayalı olarak giden maceralarda yer almaktadır. Güzel ve tavsiye ettiğim bir seridir.

UXM-full-d341f

UNCANNY X-MEN

Bir X-Men takımı nasıl daha korkutucu hale gelir? Elbette Magneto’nun katılımıyla. Magneto’nun liderlik ettiği bu tehditkar takım aynı zamanda gerektiğinde pis işleri yapmaktan çekinmeyecek üyeleri bünyesinde barındırıyor.

Magneto(Max Eisenhardt)

Psylocke(Elizabeth Braddock)

Fantomex(Charlie Cluster-7)

Mystique(Raven Darkholme)

Sabretooth(Victor Creed)

Monet(M/Monet St. Croix)

Archangel(Warren Wartinghton)

Peki bu takımda niye katil kötüler var? Axis adlı eventta Scarlet Witch ve Doctor Doom sayesinde karakterlerin kişilikleri değişir. Sabretooth ve Mystique bunun örneklerdir. Monet biraz üşütük fakat X-Factor takımında yer almış birisidir. Fantomex, Archangel ve Pyslocke zaten X-Force ve X-Men takımlarında yer almış veteranlardır. Seriler içinde açıkçası en sevdiğim seridir. İyileştirici Mutantları öldüren suikastçilere karşı verdikleri savaş ana temadır. Ancak şu da var ki Angel kontrol altında tutulmak zorundadır ve Pyslocke bu yüzden takımdadır.

Bu takımlar dışında Uncanny Avengers, Deadpool, Old-Man Logan ve All-New Wolverine serilerinde Mutantları görebilirsiniz.

Bu seriler geçtiğimiz haftalarda başlayan Apocalypse Wars eventına doğru yol almaktadırlar.

Umarız X-Men’e teşvik edebilmişizdir, sevgiler.

 

Yorumlar