Ana sayfa Animeler Anime Dünyasının Batman’i; Kuroshitsuji

Anime Dünyasının Batman’i; Kuroshitsuji

PAYLAŞ

İngiltere’de Victoria döneminde geçen animemiz Kuroshitsuji bana bazı yönleriyle adeta Batman’i hatırlattı. Çocukluğunu yaşayamamış olması, küçük yaşta ailesini kaybetmesi, şehrine göz kulak olması gibi nedenlerle çok benzettim. Tabii bu şehrini korumaya biraz daha genç yaşta başlamış Batman’in aksine. (Bu işi kraliçe adına yaptığı için tüm ülkeyi koruyor desek daha doğru olur.) Fantastik şeylerden dolayı tabii ki. Uzatmadan tanıtımımıza geçelim.

İngiltere’nin asil ailelerinden olan Phantomhive’lar bir yangın sırasında hayatlarını kaybederler. Sadece 12 yaşındaki oğulları Ciel hayatta hayatta kalır ve o da kayıplara karışır. 2 yıl sonra ise gizemli bir şekilde yanında Sebastian Michaelis isimli bir kahya ile geri döner. Ailesinin mal varlığını, görevlerini kısacası her şeyini devralarak yönetime geçer. Kahyası Sebastian da her konuda yeteneklidir. Temizlik, yemek, bilgi vs.

Ciel’in en önemli ve bizim gördüğümüz işi ise İngiltere’yı korumaktır. Büyük mafyalar, uyuşturucu tacirliği ve bazı doğa-üstü fantastik olaylar. Bu konuda zaman zaman polisle birlikte çalıştığı da olmuştur. Arka plandaki adı ”Kraliçe’nin Bekçi Köpeği”dir.

Fakat bunların en başında Ciel tek bir amaçla geri dönmüştür. Kendine ve ailesine bunu yapanlardan intikamını almak. Bu hususta yanında getirdiği Sebastian ise Ciel’in geri dönmek için anlaşma yaptığı güçlü bir şeytandır.

Animenin çok iyi bir yerde final yaptığını düşünebilirsiniz ama daha bitmedi. 2. sezon başka bir efendi ve kahya ile başlayıp sonra yine Ciel üzerine yoğunlaşarak devam ediyor. Nedenini animede işliyorlar zaten ama 3 veya 4. bölümde oluyor bu, o yüzden yazımda değineyim dedim. Çok kafa karışıklığına sebep olabiliyor çünkü.

Serinin bir de 3. sezonu var ama o ara sezon olduğu için pek gereği yok.

Animemiz İngiltere’de geçtiği için çay fantezisine de doyum olmuyor. Bol bol çay çeşidi göreceksiniz. Bir de ek olarak bu animeden ”gay animesi” olarak bahsedenleri çok takmayın. Alakası bile yok.

Hepinizi Fantazya’nın facebook anime grubuna bekleriz.

Yorumlar