Ana sayfa Animeler Anime Dünyasının En Havalı 9 Kötü Karakteri!

Anime Dünyasının En Havalı 9 Kötü Karakteri!

PAYLAŞ

Anime karakterleri arasında ana karakterlere zorluk çıkartan ve onlara bin bir acı çektiren kötü karakterleri sizler için sıraladık! Listemizdeki kötülerin hepsi çok iyi yazılmış ve belli bir zekanın üstünde karakterlerdir.

9- Ladd Russo (Baccano)

Anime

Elbette bazı karakterler daha kötü şeyler yapmış olabilir ama bunların çoğu hayatlarını kurtarmak ya da kâr elde etmek içindi. Oysa Ladd, insanları öldürmeyi gerçekten seviyor. Birinin yaşamasını engellemeye can atıyor. Ama onun bu özelliği iyi işlenmiş, onu asla tam olarak anlayamayacağınız ve bundan sonra ne yapacağını tahmin edemeyeceğiniz ruh hastası yapıyor. Ladd Russo kesinlikle bu listede sağlam bir yeri hak ediyor.

8- Hisoka Morow (Hunter x Hunter)

Anime

Savaşa aç, azgın bir palyaço yalnızca bir animede en iyi kötü adam olabilir. Animedeki çoğu karakter gibi Hisoka da ahlaki açıdan belirsiz ve yardım edilip edilmeyeceğine bakmaksızın şu anda hayaline uygun olanı yapıyor. Onu bu kadar büyük bir kötü adam yapan tam da bu belirsizlik. Çünkü bundan sonra ne yapacağını tahmin etmek imkansız.

7- Anti-Spirals (Tengen Toppa Gurren Lagann)

Anime

İlk ortaya çıktıklarında aşırı derecede Alien-X’e benzese de sonradan farkını ortaya koydu. Animenin şimdiye kadar ortaya koyduğu en büyük ölçekli savaşa da yol açtı. Anlatmaya gerek yok, efsane bir karakter.

6- Sōsuke Aizen (Bleach)

Anime

Aizen’in bu kadar iyi bir kötü adam olmasının birkaç nedeni var. Birincisi, gerçek anlamda aşırı sinsi biri olması. İkincisi, destansı bir güce sahip ve ona karşı çıkmaya cesaret eden herkese sürekli bunu hatırlatıyor ki bu her zaman bizi eğlendiriyor. Son olarak gösterinin tüm olay örgüsünü yöneten süper dahi. Aizen listede kesinlikle yerini hak ediyor.

5- Vicious (Cowboy Bebop)

Anime

Acımasız, güç ve yıkım için doğuştan gelen susuzluğun insanî boyutudur. O sadece Red Dragon Syndicate’in kontrolünü istiyor ve herhangi birini öldürecek ve başarısını garantilemek için her şeyi yapacak. Soğuk, sadist ve sosyopatik eğilimleriyle Spike’ın daha sıcak, pasif doğasına mükemmel bir tezat oluşturuyor. Vicious listemizde ön sıralardan yerini alıyor.

4- The Count of Monte Cristo (Gankutsuou)

Anime

Eskiden Edmond Dantes olarak bilinen, kendisine yakın insanlar tarafından ihanete uğradı ve Château d’If’e mahkum edildi. Orada, zenginlik ve intikam karşılığında ele geçirilmek üzere bir iblisle anlaşma yaptı. Önümüzdeki 25 yılı eski arkadaşlarına karşı intikamını planlayarak ve onları infaz ederek geçirdi. Sonunda kendini kurtardı. Ancak o zamana kadar düşmanlarının ve ailelerinin hayatlarını mahvetmeyi başardı.

3- Yoshikage Kira (JoJo’s Bizarre Adventure Part 4: Diamond Is Unbreakable)

Kira şovmen değil. İnsanlarla oyun oynayan ya da yaptıklarının tanınmasını arzulayan kötü biri değil. Hayır, Kira, küçük Morioh kasabasında sakin bir yaşam sürmekten, ara sıra en sevdiği sandviçi yiyip her zaman 23.00’e kadar yatağa girmekten memnun olan basit bir mağaza çalışanıdır. Oh, ayrıca kadın ellerine takıntılı parafilik bir seri katil. Kira özellikle harika bir kötü adam çünkü karakter açısından son derece gerçekçi hissettiriyor. Birincil motivasyonu (insanları öldürmek dışında), rutinine bağlı kalabilmek için yalnız bırakılmaktır. Arkasındaki mantık gerçekten kötü olsa bile, ilişkilendirilebilir, anlaşılabilir bir motivasyondur. Ve hata yapmayın, Kira kötüdür. Küçük çocuklar dahil , önüne çıkan herkesi öldürmeye son derece isteklidir . Gösterinin büyük bir bölümünü, benzerliğini çaldığı (tabii ki adamı öldürdükten sonra) bir aile babası kılığına girerek, adamın karısı ve oğluyla birlikte yaşayarak ve hayatlarını mahvederek geçiriyor.

2- Griffith (Berserk)

Asil ve yetenekli bir savaşçının düşüşüne ve yaptıklarına bakınca hayran olmadan duramıyorsunuz, her ne kadar Guts’ın emdiği sütü burnundan getirse de efsane karakter Griffith listemizdeki yerini alıyor ve Johan olmasaydı kesinlikle birinci olurdu. Daha fazla yazmak isterdim ama spoiler olmaması için bu kadarı yeterli.

1- Johan Liebert (Monster)

Zirvede tabiki de Johan olacaktı. Johan, Hannibal Lecter ile Joker arasındaki bir haç gibiydi. Planlarını gerçekleştirmek için kurnazlığını, zekasını ve yeteneğini manipülasyon için kullanan zeki ve duygusuz bir seri katil. Onu bu kadar korkunç bir kötü adam ve gerçek bir canavar yapan şey insanlığıdır. Sosyal uyum yeteneği, karizması ve sakin doğası, kurbanlarına zarar verici görünmesine neden olmasıdır. Johan’ın dehşeti, trende yanınızda oturan kişi, marketteki kasiyer ve hatta yıllardır tanıdığınız biri olabilmesidir.

Listemiz burada sona eriyor, eğer istediğiniz başka bir karakter sıralaması var ise yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Anime ile ilgili daha fazla makale için buraya tıklayın!

Sosyal medya da bizi Facebook ve Instagram‘da takip edebilirsiniz!

Yorumlar