Ana sayfa Animeler Ansatsu Kyoushitsu Tanıtım

Ansatsu Kyoushitsu Tanıtım

PAYLAŞ

Ansatsu Kyoushitsu, İngilizce adı ile Assasination Classroom isimli animemiz kesinlikle izlemeniz gereken animeler arasında olmalı bence. Dramı, aksiyonu, komedisi ve kurgu boşlukları olmaması ile beni kendine hayran bırakan animelerdendir. 2 sezonu ve toplam 47 bölümü vardır. Hadi size bu Suikast Sınıfı’mızı tanıtalım.

Ansatsu Kyoushitsu

Japonya’daki Kunugigaoka Ortaokulu’nun başarıya dayalı bir eğitim sistemi vardır. A’dan E’ye yani en başarılıdan en başarısıza doğru gider. Bu öğrencilerin üzerinde bir baskı ve korku sistemi oluşturmaktadır çünkü E sınıfı adeta pislik olarak görülmektedir. Okul binaları bile ana binadan ayrı eskimiş pis bir binadır.

Bu durumlar yaşanırken bir gün Ay’ın %70’i yok olur. Ahtapotumsu bir yaratık ayı yok ettiğini ve 1 sene sonra da dünyanın aynı kaderi paylaşacağını söyler. Panik yaratmaması için varlığını sadece hükumet bilmektedir. Yine de dünyaya küçük bir şans veren bu yaratık Kunugigaoka Okulunun 3-E sınıfının öğretmeni olmak istediğini söyler. Onlara hem normal dersleri öğretecek hem de suikast konusunda yetiştirecektir. Suikastin hedefi ise tabii ki kendisidir. Öğrencilere zarar vermesi ise kesinlikle yasaktır, sadece savunma yapabilir.

Öğretmen olduktan sonra Koro Sensei ismini alan ahtapotumuzu öldürmek ise oldukça zordur. Kendisi Mach 20 hızında hareket edebilmektedir. (1 Mach = 340 metre/saniye) Bu hızından dolayı uçabilmektedir. Normal mermiler ise ona etki etmemektedir. Öldürmeyi başarana verilecek ödül ise tam 10 milyar yendir. Acaba sınıfımız Koro Sensei’yi öldürüp mezun olabilecek mi?

Her bölümde biraz biraz öldürme teşebbüsleri olsa da başlarda E sınıfı öğrencilerinin kişisel sorunları ve çözümleri ile başlıyoruz. 2. sezonda ise işler biraz daha ciddiye biniyor tabii ki. Ayrıca ”Bu Koro Sensei kimdir nedir, nereden, gelmiştir?” gibi sorularımız da bu sezonda yanıt buluyor. Hafif shounen havasında geçen bir animedir. Başta bahsettiğim gibi dram ve komedi unsurları da vardır.

Hepinizi anime grubumuza bekleriz. Buradan katılabilirsiniz.

Yorumlar