Ana sayfa Dizi / Film “Ant-man and The Wasp” içerisinde Avengers 4 ile bağlantılı neler görebiliriz?

“Ant-man and The Wasp” içerisinde Avengers 4 ile bağlantılı neler görebiliriz?

PAYLAŞ

Infinity War, 2 milyar dolarlık hasılat barajını geçerek Dünya’da en çok izlenen filmler arasına adını yazdırmayı başardı. Özellikle Marvel hayranları için yapıldığını itiraf etmek durumundayız. Çünkü, Marvel Sinematik Evreni’ne çok aşina olmayan kişilerin filmin popülaritesi sonucu sinemaya gidip izlemeleri sonrasında olumsuz yorumlarına şahit oldum. Velhasıl, MCU’ya takip edenler tabiri caizse film sonrası küçük dillerini yuttular. Hal böyle olunca, devam filmini büyük bir heyecan ile bekler olduk. Teoriler, beklentiler, olasılıklar havada uçuşurken, Avengers 4 hakkında bizlere bazı ipucu verecek sıradaki filmin vizyon tarihine de gelmiş olduk: Ant-man and The Wasp.

Geçen haftalarda Marvel Stüdyolarının başındaki isim Kevin Feige, Ant-man and The Wasp filminin direk Avengers 4 ile bağlantılı olduğunu verdiği bir demeçte söyledi. Zaten basında ortaya çıkan birçok kamera arkası görüntülerde, Ant-man’in çok önemli bir rol üstleneceğini anlamıştık. Infinity War yönetmenleri Russo kardeşlerde daha önce Ant-man and The Wasp’ın iki film arasında bir nevi köprü görevi göreceğini söylemişlerdi. Böylece, Avengers 4 öncesi büyük bir heyecan ile yeni Ant-man filmini bekler olduk. Peki, bu filmde Avengers 4 ile bağlantılı neler görebiliriz? Gelin biraz dolaşan teoriler ile birlikte bu konuyu bir değerlendirelim.

Yazının devamında olası bir SPOILER uyarısı yapmak durumundayım. Geçmiş filmleri izlemediyseniz onlar hakkında SPOILER alabileceğiniz gibi, söylediğimiz bazı tahminlerin doğru çıkabilme ihtimaline binaen gelecek filmler adına SPOILER alabileceğinizi baştan belirtmeliyim. Bunları kabul ettiğinizi varsayarak yazımıza devam edebiliriz. 😊

Öncelikle burada Ant-man and The Wasp hakkındaki genel beklentilerimden ziyade, film içerisindeki Avengers 4’e olası bağlantılarını değerlendireceğimi belirtmem gerekli. Ant-man kendi süper kahraman hikayesini yaşayacak ve filmde yer alan kötü karakterimiz Ghost’u, Wasp’ın yardımıyla alt etmeyi başaracağını haliyle hepimiz bekliyoruz. Film tam bu sırada mutlu son ile bitecekken, benim filmin sonu hakkında beklentim Thanos’un parmak şıklatma anına bizi geri götürecek olabilmesi olacak. O anı bir de Ant-man’in gözünden yaşayacağımızı tahmin ediyorum.

Çünkü Infinity War’da geriye kalan herkes en yakın dostunu ya da sevdiğini kaybetmişti. Thanos resmen evreni yok ederken rastgeleden ziyade sanki canlıları ikiye böler gibi bir seçim yapmış izlenimine kapıldım. Geriye kalanların uğruna savaşacakları acı bir anıları oldu ki bu gruba Ant-man’nin de dahil olması oldukça yüksek bir ihtimal. Böylece, kaybettiği insan ya da insanlar için her şeyi geri alabilme uğruna var gücüyle mücadele edeceği bir amacı olacak. Peki, filmi sonunda bizi nasıl kötü bir son bekliyor olabilir?

Benim ilk tahminim, film sonunda toz bulutuna The Wasp’ın da dahil olması olacaktır. Çünkü neredeyse Infinity War’daki her ikiliden birini kaybettik. Haliyle Wasp’ın yer aldığı o acı sahneyi göstererek o anı tekrar bizlere yaşatabilirler. Avengers 4’te Ant-man’in kuantum altı parçacık ziyaretiyle zaman ve mekân ötesi bir buluşa sahip olabilmesi, şimdilik Thanos’u yenebilme adına en büyük tahminlerimizden birini oluşturuyor. Bu yüzden, Ant-man’in hayatta kalacağını haliyle kabullenmiş durumdayız. Belki de o an tamamen küçülerek bu senaryodan kurtulmayı başarabilmesine ne dersiniz? 😊

İnternette ve film sitelerinde yapmış olduğum kısa bir gezinti sonrası, Dr. Hank Pym rolünde gördüğümüz Michael Douglas’ı olası Avengers 4 kadrosu içinde görememem oldu. Ant-man and The Wasp içinde kaybettiği eşine geri kavuşacağını hepimiz biliyoruz. İlk Wasp rolü ile Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) bu filmde göreceğiz. Kendisi aynı şekilde Avengers 4’ün olası kadrosunda yer alıyor. Lakin, Hank Pym’in olmayışı kendisine elveda diyebilecek olmamıza işaret olabilir. Belki Thanos’tan önce kendini feda da edebilir.

Toz bulutu içerisinde kaybetmemiz olası bir diğer tahminin Scott Lang’in biricik kızı Cassie. Ant-man’in kızını kaybetmesi ile onun için her şeyi göze alabileceğini zaten önceki izlediğimiz filmde bize fazlasıyla gösterdiler. Cassie’yi de elveda diyebiliriz. Lakin, Emma Fuhrmann’ın bu sene içinde attığı bir tweet farklı dedikoduları açığa çıkarmış oldu. Avengers 4 filmi içinde yer aldığını ima ettiği fotosu sonrası herkes onun Cassie’in büyümüş halini oynayacağı dedikodularını konuşur oldu. Çizgi romanlarda Cassie’nin Young Avengers üyesi olduğunu biliyoruz. Yani babası gibi kendisi de çizgi romanlarda kıyafeti üzerine geçiriyor. Belki, Wasp’in olası ölümü sonrası, onun yerini alabilir. Çünkü bir diğer Avengers 4 dedikodusu filmin Infinity War’dan yaklaşık 6 yıl sonrası ile başlayacak olduğu. Böylece, Cassandra Lang (Cassie) için dönen dedikoduların doğruluk payını doğruluyor.

Ant-man’in Avengers 4 için anahtar rolde olduğunu düşündüğümüzü belirtmiştik. Çünkü, bir zaman yolcuğu ya da olası bir paralel evren yolculuğu bekliyoruz ki, bunu Ant-man’nin kullandığı küçülme teknolojisi olmadan olamayacağı aşikâr. Avengers 4’ün şu ana kadar sızan set fotoğraflarında, herkesin elinde yuvarlak bir aygıt olduğunu fark etmişsinizdir. Burada dikkat etmemiz gereken husus ise o aygıtların Ant-man hariç herkes için giyilip çıkarılabilir oluşu oldu. Ant-man’e dikkatli baktığımızda bu cihazın onun kostümüne entegre bir şekilde yer aldığını görüyoruz. Yani, bu cihaz bir Pym Teknoloji ürünü olabileceği gibi ekibimiz için beklediğimiz kuantum alanı ile zaman yolculuğunu da gerçekleştirmeye olanak sağlıyor olabilir. Deadpool 2’de ki Cable’ın zaman yolculuğu yaptığı cihaza benzerliğini de göz ardı etmemekte fayda var. 😊Filmin sonunda ya da bir After Credit sahnesinde, Ant-man’in bu cihazın gelişimini ve nasıl kullanacaklarını belki Tony Stark’a anlattığı bir sahne görebiliriz.

Bu filmin After Credit sahneleri arasında beklediğim bir diğer gönderme ise Captain Marvel filmine ait olacaktır. Captain Marvel, DC’nin Wonder Woman filminde elde ettiği yüksek başarı sonrası Marvel’in beklentilerini oldukça arttırmış durumda. Aslında herkes tarafından yüksek bir beklentiye sahip. Ant-man and The Wasp filminin After Credit sahneleri arasında bir Captain Marvel filmi teaser’ı da izleyebiliriz.

Peki sizlerin bu noktada beklentileri neler? Ant-man and The Wasp filminde, Avengers 4 için nasıl bağlantılar görebiliriz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Güncelleme:

Bu yazıyı kaleme almamın ardında yapılan filmin ilk gösterimleri sonrası, Marvel’in de doğrulaması ile film sonunda 2 Post Credits sahnesi olduğunu öğrendik. Yani o bütün Cast ekibinin dakikalarca isimleri geçmeden önce, bizleri sinemada 2 sahne daha bekliyor olacak. Bunun yanında büyük ihtimal bir de After Credits sahnesi daha göreceğiz. Bu zamana kadar her Marvel filminde izlediğimiz gibi.

Yorumlar