Ana sayfa Middle Earth Filmler Aragorn Yüzüklerin Efendisi’nin 4K Hâli ve Dizisi Hakkında Konuştu!

Aragorn Yüzüklerin Efendisi’nin 4K Hâli ve Dizisi Hakkında Konuştu!

PAYLAŞ

Dikkatinizi çektiği üzere zaman geçtikçe Amazon tarafından yapılan Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimleri ilerliyor ve ilerledikçe yeni haberler de biz sabırsız hayranlara ulaşıyor. En son haberimiz de Viggo Mortensen’le yapılan bir röportaj. Buyurunuz efendim.

Röportaj:

-Peter Jackson yakın zamanda Yüzüklerin Efendisi filminin 4K olarak yayınladı. Peki senin Aragorn’un hikayesinde olup da daha derinlemesine keşfetmek istediğin bir yer var mıydı?

Viggo: Bir hatıra sahnesi vardı. Aragorn’un Arwen ile ilk tanıştığı ve hala kur döneminde oldukları bir zamandandı. Bu sahne ara vermemizden hemen önce çekilmişti ve bu yüzden temiz tıraşlıydım ve güzelleştirilmiştim. Beni olabildiğince genç göstermeye çalışmışlardı. Farklı bir saçım vardı ve elf gibi giyinmiştim. Kitaptan bir sahneydi ve çiçekli bir çayırda yürüyorlardı. Güzel bir sahneydi ama açıkçası film için gerekli değildi. Sahneyi hiç görmedim ama çekerken çok eğlenmiştim. Aslında görmek güzel olurdu, bu sahne filmin genişletilmiş versiyonlarında da yok.

Aragorn'a Kalan Miras

-Filmdeki o atları satın aldın, değil mi?

Viggo: Aslında satın aldığım üç at vardı. Filmler bittikten sonra satışa çıkarılmışlardı. İkisi çekimlerde bindiğim atlardı, biri kestane rengiydi ve diğeri de büyük olan attı. Aynı zamanda Arwen’in Yüzük Kardeşliği’nde Kara Süvariler tarafından ormanın içinde kovalandığı sahnede bindiği beyaz atı da satın aldım. O harikulade biniş sahnesini çeken dublör kadınla daha sonra arkadaş olmuştum. O atı çok sevdiğini biliyordum, o yüzden atı ona hediye ettim. Beyaz olanı hala yaşıyor, ama diğerleri vefat etti. Zaten çekimleri yaparken de hatırı sayılır bir yaştaydılar ki bu 20 yıl öncesiydi.

Aragorn II Elessar | Wiki | LOTR Amino

-Yeni çıkacak olan Amazon Prime Video dizisini duydun mu? Bazı hayranlar dizinin fazlaca yetişkinlere yönelik olacağından endişeleniyorlar.

Viggo: Game of Thrones gibi olmalarından ve o yüksek şiddet seviyesinde olmasından mı endişeleniyorlar? Bilmiyorum. Yönetmenin J.A Bayona olduğunu biliyorum ki kendisi İspanyol bir yönetmen olup oldukça yeteneklidir de.
Çekimleri Yeni Zelanda’da yapıyorlar, bu da sanırım Peter Jackson’un tavsiyelerine ve belki de eski personelden birkaçına sahip oldukları anlamına geliyor. Güzel yapmak için her türlü fırsata sahip olduklarını düşünüyorum. Takip edecek harika bir örnekleri var.


Diğer yazılarımızı okumak için:
https://fantazya.org/category/middle-earth/

Bize katılın!
https://www.facebook.com/groups/yuzuklerinEfendisi/

Yorumlar