Ana sayfa Middle Earth Filmler Aragorn’un Efsanevi Replikleri

Aragorn’un Efsanevi Replikleri

PAYLAŞ

Aragorn’un Efsanevi Replikleri

 

Yüzüklerin Efendisi serisinde, Elendil’in varisi, Dunedain reisimiz, Kral Aragorn’un en efsanevi repliklerini sizler için derledik.

”Çekilmeyin, çekilmeyin Gondorlular, Rohanlılar kardeşlerim…Gözlerinizin içinde kalbimde yeşermesine izin vermediğim korkuyu görüyorum. Gün gelir insanlar cesaretlerini yitirebilir, dostlarına sırt çevirebilir ve tüm kardeşlik bağlarını koparabilir; ama bugün o gün değil. Düşmanın zaferi ve harap olmuş siperler bekler insan çağının çöküşünü ama o gün bugün değil. Bugün savaşıcaz bu dünyadaki tüm sevdikleriniz adına sizlere kalmanızı emrediyorum Batı’nın halkı!”

”Bu başarı sadece bir kişinin değil, hepimizindir. Şimdi hep birlikte huzur dolu günlerde paylaşacağımız dünyayı yeniden inşa edelim.”

“’Undomiel Hanım,’ dedi Aragorn, gerçekten çok zor bir saat ama yine de, artık kimsenin yürümediği Elrond’un bahçesindeki ak huş ağaçlarının altında karşılaştığımız gün yaratılmıştı bugün. Ve Çerin Amroth tepesinde hem Gölge, hem de Alacakaranlık’tan vazgeçtiğimiz gün bu hükmü kabul etmiştik. Kendine bir danış sevgili, ve sor bakalım, kuruyup adamlarımı ve aklımı yitirerek mi düşmemi isterdin tahtımdan. Hayır hanımım, ben Nümenor’luların sonuncusuyum, Eski Günler’in son kralıyım; bana aynı zamanda Orta Dünya’daki insanların ömürlerinin üç katı verildi ama yanı sıra kendi irademle kullanmam ve sonra bu armağanı iade etmem için bir kerem ihsan edildi. O yüzden artık uyuyacağım.”

 

Aragorn: Benimle at sürün, karşılayın onları.

Theoden: Şanlı bir ölüm için.

Aragorn: Rohan ve halkımız için.

5) Ölüler Kralı: O kılıç kırılmıştı.

Aragorn: Ama yeniden dövüldü.

6) Frodo için!

7) Dostlarım siz kimseye boyun eğmeyin.

Yorumlar