Ana sayfa Diğer Fantazya Avatar Aslan Kaplumbağalar Öldürüldü Mü?

Aslan Kaplumbağalar Öldürüldü Mü?

PAYLAŞ

Bu yazıda anlatacaklarım teori olarak nitelendirilebilir. Bazı kısımları mantıklı gelse de hoşlanmayacağınız bölümleri de olacaktır. Devasa vücutlarıyla, nasıl öldürüldüklerine kim inanabilir ki? Bu yazı, Son Hava Bükücüden ve Korra Efsanesi’nden spoiler içermektedir.

Bildiğiniz üzere eski zamanlarda insanlar, ruhlardan korunmak amacıyla Aslan Kaplumbağa denilen ‘kadim yaratıkların,’ üstünde uzun dönemler boyunca yaşamıştır. Bu kaplumbağalar insanlara bükme güçlerini geri vermek şartıyla elementlerin güçlerini veriyordu. Bu gelenek uzun yıllar boyunca devam etti, bu geleneği engelleyen döneme, ‘Avatar Dönemi,’ adı verildi.

Aslan Kaplumbağalar görevlerinin bittiğini açıkladıklarında, insanlar yeni yerleşim yerleri bulmak umuduyla korkarak evlerinden ayrıldılar, ancak eski evlerine dönmek isteyen kişiler de oldu.

Bunu reddetmiş olan Ulu Kaplumbağalar insanlar tarafından türlü tehditlere uğramış ve günler geçtikçe sayıları azalmaya başlamış, teker teker insanlar tarafından bükme güçleri ve savaş aletleriyle bir tanesi kalana kadar yok edilmişlerdir.

Sıradan insanların bu devasa yaratıkları öldürmesinin göze cazip gelmediğinin farkındayım. Aslan Kaplumbağalar her ne kadar esrarengiz varlıklar olsa da inanılmaz derecede hantal ve savunmasızlardı.

Son Aslan Kaplumbağa

Aynı türden olan dostlarının öldürülmesinden sonra kaçması gerektiğini anlamıştı. Kendisini insanlardan soyutlaması gerektiğini biliyordu. Üstündeki kabuğunu yeşillendirdi ve ada görünümü sayesinde binlerce yıl boyunca diğer canlılardan korundu.

Avatar Aang’in karar umudu olana kadar da herhangi bir insanla konuşmadığı tahmin edilmektedir. Ölmemek adına Avatar Evreni’nin deniz sınırları içerisinde, diğer insanlar tarafından katledilmemek adına yüzdüğü düşünülüyor.

                                         

Dünya yeni bir çağa giriyor. İnsanlığı koruma görevimiz sona erdi. Artık insanlara elementlerin güçlerini vermeyeceğiz.

Yorumlar