Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Assassin’s Creed Origins – Antik Mısır

Assassin’s Creed Origins – Antik Mısır

PAYLAŞ

   Öncelikle bakın demiştim diyip ego yapıyorum https://fantazya.org/watch-dogs-2-teori/ . İsim Osiris demiştik Origins olmuş olsun o kadar da.
   3-4 yıldır bu konsepti beklediğimi ve çok heyecanlı olduğumu söylemeden edemeyeceğim beklediğim an geldi ve ilk gameplay yayınlandı… Sonuç yine hüsran.
   Oyunun Antik Mısır’da geçmesi ne kadar hoş dursa da Ubisoft’un bunu da fırsata çevirip her yeri çöl yapma riski var. Harita büyük fakat bir o kadar da boş… Fakat beklentim (söylentiden ibaret) Medusa ya da Ra gibi antik mitolojilere değinmesi. Eğer böyle bir şey olursa gerçekten farklı ve hoş olur fakat bu ihtimal biraz düşük.
   Oyundaki temel farklardan birisi Kartal olup insanların yerini tespit edebilmemiz (bu özelliğin kartalla sınır olup olmaması hakkında bir bilgi yok). Trailer da görülen diğer farklar ise 5li ok, Sandalda seyahat, deniz altında (ya da göl) timsahlarla savaşmak, arena, piramide çıkmak (Revelation’da Galata Kulesine çıkmayı anımsattı gözlerim doldu), piramitten kaymak, çöl fırtınaları, at üstü savaşlar, yılanımsı mitolojik yaratık… Gerçekten güzel duruyor.
   Uzun lafın kısası, yayınlanan gameplayi beğenmedim (envanter sekmesi hariç), fakat trailerdan sonra beklentim çok yüksek. Tabi hani Ac oyununda daha doğrusu hangi Ubisoft oyununda bunu yaşamadık ki?
Trailer Linki:  https://www.youtube.com/watch?v=cUuKIpCM2o0
Gameplay Linki: https://www.youtube.com/watch?v=YX0fd4q0baQ

Yorumlar