Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Assassin’s Creed’den Haberler Var!

Assassin’s Creed’den Haberler Var!

PAYLAŞ

Siz deyin sızdırılmış biz diyelim söylenti… Yeni gelen bilgilere göre oyunumuzun ismi Assassin’s Creed Egypt olacakmış. Sanırım bu söylentileri doğruluyor ve seri yavaş yavaş Mısır’a doğru kayıyor. Antik Mısır’da geçecek oyunda, yeni bir kahramanı ve kahramanımızın sıfırdan bir assassin olmasını konu alabilir. Assassin’s Creed’in ilk oyunda canlandırdığımız Altair ile aynı zaman diliminde yer alacağız. Ancak ikisi arasında bir bağlantı olur mu bilemeyiz, olursa çok iyi olur diyebiliriz.”Ama Antik Mısır abi bu, bina yok, yüksek bir yer yok, nasıl uçup kaçıcaz (?)” derseniz de oyuna yeni bir özellik daha geliyor! Bu özellik bir kartal yardımıyla haritayı keşfetmemize olanak sağlayacak. E haliyle yüksek bir yer bulup tarama falan yapamayacağız sürekli.

Şimdi geliyoruz kötü habere, Ubisoft’un aldığı bazı radikal kararlar Ezio’yu bitirmenin peşinde. Yani çıkacak olan oyundaki yeni karakterin, serinin yıldızı olmasını istiyorlar. E bir yerde haklılar desek yeri ama, Ezio’yu öyle kolay kolay bitireceklerini biz Fantazya ailesi olarak pek sanmıyoruz. Ezio bu sonuçta siz bitirseniz bile biz kalbimizde yaşatmaya devam edeceğiz.

Unity’den ağzı bayağı bir yanan Ubisoft durumu Syndicate ile düzeltmiş olsa da, bu sefer dersini iyi almış olmalı ki seriye 1 sene ara vermişler. 24 Mart 2017’de çıkması beklenen oyunun diğer serilerden tamamen farklı olacağını öğrendik. Bir devrim niteliğinde gelecek oyunda tırmanma, savaşma vb. mekanikler tamamen değişiyor ve haritanın büyüklüğü Assassin’s Creed IV Black Flag oyunundan 3 kat daha büyük olacağı söyleniyor. Ama bu sefer eski oyunlarda ki gibi haritanın yarısından çoğu su, deniz falan olmayacak. Bu da akıllara yeni bir seyahat sistemi geleceğini getiriyor. Eski oyunlarda gördüğümüz hiçbir öğe yeni oyunlarda yer almayacağı gibi olayların yaşanacağı şehir de tamamen sıfırdan yapılıyor.

Çok oyunculu modun bitirileceğini duyuran Ubisoft seride artık yalnız kaldığımızı da belirtiyor.

Yeni çıkacak olan serinin ana karakterini yıldız olmasını planladıkları gibi bir üçlemenin geleceği söylentileri de dolaşıyor ortada. Bu üçlemenin ilk oyunu Antik Mısır, ikinci oyun Antik Yunan, ve üçüncü oyun ise Antik Roma’da geçebilir ve senaryo aynı olarak kalabilir.

Ubisoft’un yaptığı Eagle Flight VR oyunundan sonra ister istemez kartal konusunda biraz heyecanlanıyoruz ve nasıl olacağı konusunda meraklanıyoruz.

Peki siz neler düşünüyorsunuz yeni çıkacak oyunla ilgili ?

Yorumlar