Ana sayfa Diğer Fantazya Avatar Ateş Lordları’nın Hakimiyeti

Ateş Lordları’nın Hakimiyeti

PAYLAŞ

Ateş Ulusu tüm gücünü güçlü generallerine ve yöneticilerine borçluydu, ancak onları da yöneten ve seçen bir kişi vardır. Bu yazımızda, Ateş Ulusu’nun Ateş Lordları’nı inceleyeceğiz.

Tarih boyunca diğer uluslara bir sıkıntı çıkarmamış olan Ateş Ulusu; Sozin, Azulon ve Lord Ozai dönemlerinde, geriye kalan tüm topraklara büyük bir sorun olmuştur. Ateş Ulusu, askeri bakımdan güçlü olsa da, tüm bu güçlerini, güçlü Ateş Lordları’na borçluydu.

Ateş Lordu, Ateş Ulusu’nun başkentindeki sarayında ailesiyle birlikte yaşar. Devlet işlerinde son kararları kendisi verir, kendisine yardımcı olması adına da generalleri ve bakanları vardır. Emirleri sorgulanmadan yerine getirilir. İstisnalar hariç çoğu Ateş Lordu, emirlerinin yerine getirilmesi adına çok katı ve göz korkutan kararlara başvurmuştur.

Ateş Lordu unvanı, babadan en büyük çocuğa geçer. Bu durumda devreye entrikalar da giriyor. Ateş Ulusu ailesi her ne kadar diplomasi ve otorite üstünde dursa bile, birbirlerinin arkasından işler çevirmeleri an meselesidir. Ancak Ateş Lordları bunu düşündü ve ilk çocuklarına Prens ve Prenses unvanları verdiler. Taht için birden fazla talip varsa, Agni Kai ile tahtın yeni yöneticisini belirlemek de bir gelenektir.

Ateş Ulusu Sarayı’nda bir portre salonu bulunur. Tüm Ateş Lordları’nın birer resmini barındırır. Bu portreler çok önemlidir, çünkü her Ateş Lordu’nun yaptığı ilerlemeleri anlatır. Örneğin Ateş Lordu Sozin’in portresinde, Sozin Kuyruklu Yıldızı görülür. Daha klasik bir ifadeyle, Ozai’nin resminde fabrikalar bulunur. Bu, Ozai’nin gelişmeye, yani teknolojiye verdiği önemi gösterir.

Ateş Lordu olmak kolay mı sanıyorsun?” Diye sordu Ozai. “Tahtla birlikte birçok baskı da gelir. Bu baskılardan kurtulursan, seni kimse durduramaz.

Bilinen Ateş Lordları

  • Sozin’in Babası – Bilinmeyen Tarih ~ 58 SÖ (Soykırımdan önce)
  • Sozin – 58 SÖ ~ 20 SS (Soykırımdan sonra)
  • Azulon – 20 SS ~ 100 SS
  • Zuko – 100 SS ~ 167 SS
  • Izumi – 167 SS ~ Günümüz Tarihi

Yorumlar