Ana sayfa Diğer Fantazya Avatar Avatar’daki En Güçlü 5 Su Bükücü

Avatar’daki En Güçlü 5 Su Bükücü

PAYLAŞ

Avatar (TLAB) evrenindeki dört ana elementten (Hava,Su,Toprak,Ateş) biri olan Su elementinde ustalaşmış karakterlerden en güçlü 5 ismi, sizin için derledik.

 

5- Sisli Bataklığın Su Bükücüleri

Sisli Bataklık Su Bükücülerinden Due ve Tho

Güney Kutbu’ndan Sisli Bataklığa göçen ve orada üçüncü su kabilesini kurmuş olan bükücülerdir. Avatar Aang ve arkadaşlarıyla tanışmaları bir kavgayla başlamış olsa da, sonra arkadaş olup Avatar Aang’e 100 Yıl Savaşı’nda yardım etmişlerdir. Bataklığa adapte oldukları için su bükmede ustalaşmışlardır ve sis yaratabilme yeteneğine sahiplerdir.

 

4- Avatar Aang

Avatar Aang

Ateş Lordu Ozai’ın tehditi yüzünden 1 yıldan kısa bir sürede diğer elementlerle birlikte Su bükmeyi de öğrenen Aang, bu elementte de ustalaşmıştır. Hem Katara tarafından hem de Kuzey Su Kabilesi’ndeki Usta Pakku tarafından bizzat eğitilmiştir. Yeteneği sayesinde Zuko’yu, Ozai’ı ve daha bir sürü düşmanını alt etmiştir. Hatta Avatar formuna geçerek bir su canavarına dönüşmüşlüğü vardır.

 

3- Hama

İlk kan bükücü, Hama

Listedeki tek kötü karakter olan Hama, kan bükücülük tekniğini buldu. Katara’yı eğitene kadar, yeryüzündeki tek kan bükücüydü. Kan bükmenin dışında da çok güçlü bir su bükücüydü. Su kaynağı olmayan ortamda bile havadaki nemi, bitkilerin içindeki suyu bile kullanabiliyordu.

 

2-Usta Pakku

Kuzey Su Kabilesinin usta bükücüsü, Pakku

Kuzey Su Kabilesi’nin usta su bükücüsüdür. Kendisi sadece su değil buz üstünde de çok iyi savaşır. Kuzey Su Kabilesi’ndeki gençleri eğitir. Katara’yı ve Avatar Aang’i zorlu bir eğitimden geçirmiştir. Koca bir Ateş Ulusu grubuyla tek başına savaşmışlığı vardır. Son derece bilgedir ve yaşına rağmen refleksleri ileri düzeydedir.

 

1-Katara

Katara

Avatar Aang’in en iyi arkadaşı ve ileri de karısı olacak Katara, Avatar evrenindeki en güçlü su bükücüdür. Usta Pakku’dan ve Hama’dan bizzat eğitim almıştır. Hem çok nadir iyileştirme özelliğiyle hem de Hama’dan öğrendiği kan bükme tekniğiyle nitelikli bir su bükücüdür. Ateş Ulusu Prensesi ve şimşek bükebilen Azula’yı bile yenmiştir. Ayrıca “Ahtapot Dokungaçları” tekniğini geliştirmiştir.

Yorumlar