Ana sayfa Diğer Fantazya Avatar Avatar: Film ve Dizi Karakterleri Kıyaslaması

Avatar: Film ve Dizi Karakterleri Kıyaslaması

PAYLAŞ

Avatar dizi ve film karakterlerini kıyasladığımız yazımıza hoş geldiniz.

Bayılarak izlediğimiz çizgi dizimizin 2010 yılında çıkan ve pek de başarılı olamayan filmini hatırlamayan yoktur. İlk sezonu anlatan bu film zamanında epey tartışma konusu oldu. Bu konulardan bir tanesi de filmdeki karakterler ile dizideki karakterlerin birbirlerine benzemeyişi hakkındaydı.

Bu yazımızda film ve dizi karakterlerini kıyaslamaya karar verdik.

Başlıca karakterlerimizi tek tek inceleyelim ve en sonunda siz de kararınızı verin. Olmuş mu yoksa olmamış mı?

1. Avatar Aang

Aktör, Avatar Aang ile yaş olarak oldukça uyumlu bir görüntüye sahipti. Dövmesi dizideki gibi klasik mavi değil ince işlemelerden oluşuyordu. Bu hoş bir detay olsa da dizideki neşeli kişiliği ile filmdeki kişiliğini pek bağdaştıramadık Aang’in.

 

Ayrıca dizide komedi unsuru eksiği çoktu. Avatar ne kadar önemli bir yolculuk öyküsü olsa da bunu gülümseterek başarırdı. Ancak Sokka’nın bir iki sahnesi dışında pek rastlayamadık.

 

2. Katara

Esmer olmayışı haricinde Katara seçimini takdir ettik. Genel anlamda Su Kabilesi casting’i başarılı olmuştu. Sokka’yı da içeren bazı eğlenceli anlarda tam Katara havasını alamasak da genel olarak filmdeki en iyi castinglerden biri olarak seçtik.

3. Sokka

Sokka çoğumuzun favori karakterlerindendi. Yeri gelince komik yeri gelince ciddiydi. Yine esmerlik handikapı dışında saç kesimi olsun, göz rengi olsun, biz bu Sokka’yı sevdik.

Filmde Kyoshi savaşçıları ve Suki’nin olmayışına üzüldük, onları görmek isterdik.

4. Prenses Yue

Sokka’nın ilk aşkı, uğruna tahtalar oyduran Yue açıkçası ilk bakışta oldukça başarılı. Mavi gözler, gümüşi beyaz saçlar için olmuş diyoruz. Tabi peruk giydiğine hemen hemen eminiz ve bu noktada bir Daenerys Targaryen başarısı beklemesek de Sokka ile olan sahneleri dizide daha iyi yansıtılmıştı.

5. Prens Zuko

Evet gelelim en sorunlu kısıma. Her genç kızın ilk aşkı, yakışıklı Prens Zuko’muz süt beyazı teninden ve ilk bölümlerdeki o mükemmel at kuyruğundan uzak, kendisini şıp diye tanıtan yanık izi ise neredeyse hiç yok. Sevemedik. Oscar ödüllü Slumdog Millionaire filminden tanıdığımız Dev Patel’in oyunculuğu ne kadar iyi olursa olsun maalesef başarısız bir senaryoya kurban gidiyor.

+ZUKO SENİN YÜZÜNE NOLMUŞ?

-NOOLMUŞ?

+BEN DE ONU SORUYORUM YA, NOLMUŞ?

6. Prenses Azula

Azula, evimizin kötü kızı. Biz sarkastik olmayı senden öğrendik. Öncelikle belirtmeliyim ki Azula’nın sahneleri filmde neredeyse hiç yoktu. Ancak sadece dış görünümünü değerlendirecek olursak kostüm iyi görünüyor. Fakat yine Zuko’da yaşanan sorun mevcut. Yapımcıların niçin Ateş Ulusu’nu esmer, Su Kabilesi’ni beyaz tenli yaparak diziden zıt gittiklerini anlamıyoruz.

7. General Iroh 

Iroh amcanın kendine has tombulluğu ve espritüel kişiliğini pek göremedik. Ancak en azından uzun saçlı idi. Kendisine karşı nötr bir tutum sergiliyoruz.

Ayrıca söz etmek gerekir ki kostüm tasarımları çok başarılıydı. Hemen hepsi göze hoş geliyordu. Özellikle Ateş ulusu zırhları.

8. Ateş Lordu Ozai

Öncelikle kostümü çok beğendik. Gayet zengin ve şanlı duruyor. Tam Ozai için uygun olacak biçimde. Keşke sakal gibi ayrıntılara da dikkat edilseydi. Kim bilir belki ikinci film çıksaydı daha farklı detaylarla karşılaşacaktık.

Biz karakter kıyası yapsak da filmin olumlu ve olumsuz yanlarından da söz ettik.

Her halükarda vakit geçirmek istiyorsanız ve merak içerisindeyseniz Avatar: Son Hava Bükücü filmini izlemek bir şey kaybettirmez. 🙂

BONUS 

Dev Patel, Zuko olarak seçilmeden önce üstte gördüğünüz Jesse McCartney adaylardan biriydi.Aşağıda ise McCartney için yapılmış bir Zuko görseli mevcut.

Sizce Patel iyi mi iş çıkarmış yoksa McCartney mi oynamalıymış?

Yorumlar