Ana sayfa Diğer Fantazya Avatar Avatar Kuruk Kimdir?

Avatar Kuruk Kimdir?

PAYLAŞ

Avatar Kyoshi’den önce avatar Yangchen’den sonra gelen, Kuzey su kabilesine mensup bir su bükücü Avatar’dır. 

Kendine oldukça kibirli, hava atmayı seven, serseri tipli bir karakter çizer. Serilerde anlatılan diğer olgun ve örnek Avatar kavramından çok uzaktadır. Kuruk, “akışla devam et” tipi olan bir Avatar’dı: Dünyanın sakinliği, Avatar olarak sorumluluklarından geri adım atmasına ve dört ülkenin kendi çatışmalarını içlerinde çözmesine izin verdi. Onun döneminde barış olsa da, Kuruk’un kaygısız yaşam tarzı sonunda pahalıya mal olacaktı.

En ufak bir “sorumluluk” düşüncesine sahip olmayan Kuruk, gerçek aşkıyla tanıştığı güne kadar gündelik yaşam tarzını sürdürdü. İki kabilenin hep birlikte buluştuğu “Yeni ay” kutlaması’nda Güney su kabilesi’nden gelen Ummi adında genç bir kadın ile tanışır ve aşık olur. O andan itibaren hayatı değişir. 

Ummi ile birlikte ömrünün sonuna kadar mutlu yaşamak isteyen Kuruk, Ruhlar vahası’nda Ummi ile evlenmeye karar verdi. Düğün gecesi sunağa yaklaşırken, Ummi görünmeyen bir güç tarafından içeri çekildi, vahaya düştü. Kuruk’u geçmişindeki kibiriyle cezalandırmak için Ummi, Yüz Hırsızı Koh tarafından Ruh Dünyasına sürüklenmişti. Her yıl, evliliklerinin yıldönümünde Kuruk, Ummi’yi kurtarmak umuduyla Ruhlar Dünyasına gitti ancak her seferinde başarısız oldu.   

Onun girişimleri Koh’nin Avatar’a karşı kin beslemesini sebep oldu. Sonunda ruhu bulmayı başardı ve onu öldürdü, ruhun Ummi’nin yüzünü çaldığı ve bu yüzden onu sonsuza dek içinde hapsettiğinin farkında değildi; Bunu fark ettiğinde karısınının yüzüne sahip Koh’i öldüremedi.

Aang, Avatar Kuruk’ u ilk kez Kuzey kuşatması sırasında Ruh Dünyasındayken öğrendi. Aang, Koh ile karşılaştığı sırada, ruhun yüzlerinden birinin Kuruk’un anlattığı kadın olduğunu fark etti. Karısının nerede olduğunu bildiği için Kuruk, Koh’ı bir kez daha izlemeye başladı. Sevgili eşi Ummi’ye mal olan, Kuruk’un kendi kibir ve ilgisizliği idi.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1