Ana sayfa Dizi / Film Avengers: Infinity War ilk fragman yayınlandı!

Avengers: Infinity War ilk fragman yayınlandı!

PAYLAŞ

Avengers: Infinity War beklenilen fragman sonunda geldi.

Evet millet! Hepimizin beklediği fragman sonunda bizlere sunuldu. Öncelikle fragmanı izlemeniz için sizleri fragman ile yalnız bırakıyorum. Fragmanın ufak bir incelemesi hemen aşağıda olacak.

Fragmanın ilk saniyelerinden itibaren aksiyon dolu bir filmin bizleri bekleyeceğini tahmin etmek zor değil. Başlangıçta Nick Fury’nin Avengers’i tanımlarken söylemiş olduğu sözleri, kahramanlarımızın sesleri ile arka planda dinliyor iken görüntüde kahramanlarımızı görüyoruz. Endişeli gözlere sahip olan Tony Stark, Çatıdan düşmüş ve ”Nereye düştüm lan ben?” düşüncesinde olan bir Bruce Banner nam-ı diyar Hulk, bir cam önünde Scarlet Witch ile insan formunda Vision bulunmakta. Açıkçası ”Bekle! Vision insan formunda mı?” diye tepki vermedim diyemem.


İncelemeye devam edersek, yine bir düşünceler ile dalıp gitmiş kahraman görmekteyiz. Thor, camdan nereye bakıyor? şuan bilemeyiz ama yok olmakta veya savaş içerisinde olan bir gezegen olduğu tahmin edilebilir. Videoya devam ettikçe, kahraman çeşidinin arttığını görmekteyiz. Tony Stark, Dr.Strange, Wong ve Bruce Banner’ın New York Sanctum da olduğunu görüyoruz. Gözlerinde şaşkınlık sebebi merak edilmeyecek gibi değil.

Ardından Örümcek Adamın tüyleri kalkar ve bir şeyi tehdit olarak algılaması mümkün derken havada asılı duran daire şeklinde bir şey görüyoruz. Ve tekrar Tony Stark, Dr.Strange, Wong ve Bruce Banner’ı New York’un darmaduman olmuş sokaklarında tekrardan şaşkın ifadeleriyle görüyoruz. ”Ney lan sizi bu kadar şaşırtan?” derken Thanos abimiz ortaya çıkıyor. Çıkıyor çıkmasına da ”Bu nasıl Thanos abicim?” Keşke Thanos’un o korku veren suratını yansıtacak şekilde yapsalarmış diyelim ve fragmana devam edelim.

Spider-Man: Homecoming filmin de Tony Stark’ın, Örümcek Adam  için tasarladığı ve velet Peter’ın giymeyi reddettiği suiti, Avengers: Infinity War da giydiğini görüyoruz. ”Thanos zor geldi dimi? *Hehehehe*”

Black Panther’in, Kaptan Amerika için ”Bu adama bir kalkan verin” demesi ile Emekli Kaptanımızı görüyoruz. ”Saç sakal salmışsın be kaptan.”

Dövüş sahneleri, Ak saçlı Kara Dul’umuz, Dayak yiyen Örümcek Adam derken Vision’ın başındaki Scepter yani Zihin Taşının çıkartılmak üzere olduğunu görüyoruz. Bir sonraki sahnede Thanos’un, Nova Corps’un sahibi olduğu Xandar gezegeninde bulunan Orb (Güç Taşı) ile Thor:Ragnarok filminden sonra ”Nerede bu taş?” soruları ile gündeme gelen Tesseract’a (Uzay Taşı) ulaştığını görüyoruz. Orb taşının elinde bulundurması Xandar gezegeninin Thanos istilası yaşadığını ortaya koyuyor. Binlerce yürek tek soru ”Tesseract’ı nereden buldun?” Loki’yi gördüğümüz bir sahnede elinde Tesseract’ı görmüştük. Yine Loki’yi, Thor: Ragnarok filminde Surtur’un tacını almaya giderken Tesseract’a yan gözle bakmıştı. O sıra almış olması ihtimal.Fragmanın son sahnesinde ise eğlenceli ekibimizi görüyoruz; Galaksinin Koruyucuları. Avengers: Infınıty War, Marvel sinematik evreninde en çok kahramanı barındıran yapıt olacak. Çizgi romandaki kadar kalabalık bir kahraman listesi göremeyecek olsak da bu kadarı da biz izleyenleri tatmin etmek için yeterli olacaktır diye umuyorum.

Bir çok ünlü yüzü kadrosunda bulunduran Avengers: Infinity War, ülkemizde 27 Nisan 2018’de vizyonda olacak. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Yorumlar