Ana sayfa Diğer Fantazya Avatar Azula'nın Alevleri Neden Mavi?

Azula'nın Alevleri Neden Mavi?

PAYLAŞ

Azula’nın alevleri neden mavi? Bu yazımızda sizlere, mümkün olabilecek sebeplerden bahsedeceğiz. Fakat unutmayın ki bunlar sadece bizim yaptığımız çıkarımlar. Keyifli okumalar dileriz!

Her şeyden önce hatırlayalım ki Azula, daha çocuk yaşta, yaşıtlarının yapması imkansız olan birçok ateş bükme tekniğini kusursuz şekilde yapabiliyordu. Bunun yanı sıra, gene çocuk yaştan beri diğer bükücülerin yapamadığı başka bir özelliğe daha sahipti: “Yıldırım Üretmek” . Azula’nın kesinlikle eşsiz ve neredeyse serideki herkesten daha yetenekli bir bükücü olduğu su götürmez bir gerçek. Fakat Azula’nın alevleri neden mavi? Gelin birlikte inceleyelim;

Azula’nın ne zaman isterse yıldırım üretebilmesi, hiç zorlanmaması, onun ne kadar yüksek bir chi kapasitesi’ne sahip olduğunu gözler önüne serer nitelikte. Eğer “bükme” denilen bu yeteneği göz önüne alacak olursak, tamamen insanın içsel enerjisi ve chi kapasitesi ile alakalı olduğunu görüyoruz. Yani kısaca diyoruz ki: Azula’nın alevlerinin mavi olmasının sebebi, çok yüksek bir chi kapasitesinin getirisi olabilir. Ateş bükerken ortaya çıkardığı enerji, rengini etkileyebilir.

Olaya biraz daha bilimsel yaklaşacak olursak, işler çok daha basit hale geliyor. Yeryüzünde farklı elementlerin, maddelerin farklı renklerde (yeşil, mavi) alev alma özelliği zaten bilindik bir şey. Bu renk değişiminin asıl ölçütü ise alev alan maddenin ne kadar elektromanyetik enerji yaydığı. Yani bir madde düşük elektromanyetik enerji yayıyorsa turuncu, yüksek elektromanyetik enerji yayıyorsa mavi, yeşil vs. renkte yanabilir.

Önceki paragraflarda, Azula’nın çok yüksek bir chi kapasitesi’ne sahip olduğundan bahsetmiştik. Bu kadar yüksek bir chi kapasitesi demek, muazzam miktarda enerji anlamına geliyor. Yani Azula’nın alevlerinin mavi olmasının sebebi çok yüksek enerji yaymaları, diğer bir deyişle çok sıcak olmaları olabilir.

Umarım yaptığım çıkarımları beğenmiş ve yazımızı okurken keyif almışsınızdır. Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Avatar serisi hakkında diğer yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz!

Yorumlar