Ana sayfa Harry Potter Fantastik Canavarlar Baş Büyücü: Merlin

Baş Büyücü: Merlin

PAYLAŞ

Merlin, Orta Çağ’da yaşamış, İngiliz asıllı efsanevi bir büyücü idi. Geçmişi hakkında çok azı bilinirdi fakat Kral Arthur’un sarayının büyücüsü olduğu ve tartışmasız bir şekilde gelmiş geçmiş en güçlü büyücü olduğu bilinirdi.

Biyografisi

Orta Çağ, tarihler bilinmiyor. Tüm zamanların en ünlü büyücüsü. Bazen Efsunların Prensi olarak da bilinir. Kral Arthur’un sarayı’nın bir parçasıdır.

-Merlin’in çikolatalı kurbağa kartı

Merlin, bir zamanlar Orta Çağ’da doğdu. Zamanında, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda eğitim görmüş ve Slytherin evine mensup olmuştu. Merlin’in yaşadığı dönem göz önüne alındığında bizzat Salazar Slytherin tarafından eğitim almış olması mümkündür. Asasının da kaya meşesi’nden olduğu söylenirdi fakat mezarı hiçbir zaman bulunamadığı için bunun kanıtlanması mümkün olmadı.

Hogwarts’ta iken veya daha sonralarında, Merlin ileriki zamanlarda efsaneleşecek olan Lanetli Mahzenler üzerinde çalıştı ve sadece onların var olmaları üzerine değil, onları sarmalayan antik büyü üzerine de katkılarda bulundu. Hayatının ilerleyen vakitlerinde, yaşlı bir adam olarak tıpkı kendisi gibi konuşan ve hareket eden bir portre çizdi ve mahzenler hakkındakileri bu portreye de öğretti.

Hayatının bir döneminde Kral Arthur’un sarayına mensup oldu ve hükmü boyunca ona yardımlarda bulundu. Merlin büyücülerin Muggle’lara yardımcı olmasını ve onlar ile birlikte barış içinde yaşaması gerektiklerini düşünürdü. Bunun sonucunda Merlin Yoldaşlığı’nı kurdu ve Muggle’lara karşı büyü kullanmanın yasak olması gibi yasaları oluşturdu. Merlin aynı zamanda tılsımlar konusunda da uzmandı. Bu yüzden de Efsunların Prensi olarak da bilinir.

Büyü Yetenekleri

  • Büyü Ustalığı: Tartışmasız gelmiş geçmiş en güçlü büyücüdür. Merlin’in öğrenme ve deneyim açısından zengin olduğu ve sihirdeki beceri ve bilgisinin daha önce görülmüş veya kendi zamanında mevcut olan tüm büyücü ve cadılardan daha üst düzeyde olduğu bilinmektedir.
  • Tılsımlar: Merlin’in tılsım kullanma konusundaki becerileri ve efsunlamaları efsanevidir ve ona “Efsunların Prensi” ünvanını kazandırmıştır.
  • Asasız Büyü Kullanımı: Merlin, ancak çok üstün büyücüler tarafından başarılabilen asasız büyü kullanımı yeteneğine de sahiptir.
  • Büyü Üretimi: Expelliarmus büyüsünün bizzat Merlin tarafından yaratıldığı söylenmektedir.

Umarız yazımızı ve verdiğimiz bilgileri beğenmişsinizdir. Harry Potter evrenine ne kadar hakim olduğunuzu test etmek için de şu linke tıklayabilirsiniz.

Ayrıca sizleri Facebook grubumuza da bekliyoruz!

Yorumlar