Ana sayfa Dizi / Film Batman’in Batsuit Hikayesi Neden Bu Kadar Önemli?

Batman’in Batsuit Hikayesi Neden Bu Kadar Önemli?

PAYLAŞ

Süper kahraman filmlerinin sinema sektörünü domine ettiği son yıllarda yeni Batman filmi gerçekten beklediğimiz bir filmdi. Özellikle Marvel’ın ezici üstünlüğü söz konusuyken filmin hikayesi hakkında da çok şey anlatan Batsuit’in tasarımı Kara Şövalyemize yeni bir bakış getirecek gibi görünüyor.

Warner Bros. ve Reeves Batman serisini yeniden başlatma ve Robert Pattinson’u yeni Bruce Wayne olarak görmeyi seçti. Bu karakterin daha genç ve deneyimsiz bir görünüme sahip olacağı aşikar. Pattinson’un canlandıracağı Batman karakterinin önceki versiyonlarından sıyrılmalı ve DC filmlerinin Dark Knight üçlemesinin yaptığı gibi devrim yapması gerekiyor ve bekleniyor. Bruce Wayne’in yeni Batsuit’i ise gelecek yıl gelecek olan bu film hakkında bize küçük ipuçları veriyor.

Batman hayranları için gerek cizgi-romanlar, gerek filmler ve oyunlar olsun her zaman bir odak noktası olan kostümde ortaya konan çok ince detaylar var. Dark Knight serisi ve Justice League filmlerindeki Batsuit’e kıyasla daha sağlam ve sıkı görünen kostüm Batman’i ateşli silahlara karşı daha dayanıklı yapacak gibi görünüyor.

Özellikle kalın ön kol zırhlarının dikkatlerden kaçmadı bu suitin yakın dövüşlerde de Bruce Wayne’in düşmanlarına maksimum derecede hasar vermesini sağlayabilir. Nihayet vurduğunun dünyasını karartan Batman oyunlarındaki gibi güçlü bir Batman izleyeceğiz gibi görünüyor.

Ayrıca orijin Batman hikayesine gönderme yapılarak göğüs kısmındaki yarasa sembolünün, Bruce’un ailesinin katleden katilin silahından yapıldığının söylentileri var. Yani ilk Batsuit’te Bruce Wayne böyle kullanmıştı bunu, oraya atıfta bulunulursa çok iyi olur gerçekten.

Yorumlar