Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Battlerite İnceleme

Battlerite İnceleme

PAYLAŞ

Eminim bir çoğunuz moba oyunlarını yakından takip ediyorsunuz ya da biliyorsunuzdur. Bunlardan en popüler olanları Dota 2 ve League of Legends, dünya çapında çok büyük oyuncu kitlesine sahip. Bunu duyan ”Stunlock Studios” adlı şirket de boş durmuyor ve düşünüyor  ”Ben ne yapsam da bu kitleyi üstüme çeksem”. Ardından bir oyun çıkartıyor ”Bloodline Champions” ama maalesef tutmuyor ne karakterlerde iş var ne de oynanışta. Ama pes etmiyorlar derken piyasaya Overwatch çıkıyor. Adamlar da diyor ”Ulan biz bunları birleştirip ortaya karışık bir şey yapabilir miyiz?” ve yapıyorlar da.

1

Battlerite’da diğer Moba oyunlardan alınan tek şey kamera açısı, neredeyse başkada bir benzerlik yok açıkçası. Karakterlerimizi seçip bir arenada kapışıyoruz oyun bundan ibaret işte. Oyunda 3 tane ana rol var: Support, Melee, Ranged. Yani nedir bunlar; Millete can falan veren oyuncu kitlesi tarafından hasar veremeyen eleman olarak görülen Support yani destekçi abimiz, adamın yanına gidip kafasına kafasına vurarak adamı eriten Melee yani yakın dövüşçü eleman ve  kimselere yaklaşmadan kıyıdan köşeden vura vura milleti kanser eden menzilli arkadaş. Şu anda her 3 rolde de 5’er tane karakter mevcut. Her karakterin de ayrı ayrı hikayesi mevcut. Şimdilik bu hikayeler çok derin olmasa da tatmin ediyorlar.

2

Her karakterde Common, Rare, Epic ve Legendary olmak üzere 4 kozmetik türü var. Peki nedir bunlar; Kostümler, silahlar, tauntlar(maç sonu mvp seçildiğinizde yaptığımız hareket). Peki bunları nasıl elde ediyoruz? Bize her gün 3 tane günlük görev veriyorlar ve bu görevleri yaptıkça kutu kazanıyoruz. Kutu açtıkça da içinden çeşitli kozmetikler çıkıyor. Nedir bu görevler? Görevler gayet basit bir şekilde yapılmış. Örneğin, Support rolünden bir karakterle 5 maç at gibi görevler mevcut. Yenilip, yenilmemen pek önemli değil bu yüzden kolaylıkla günde 3 görev yapılabiliyor. Her karakterin 7 tane yeteneği var bu yetenekler tabi ki her karakterde farklılık gösteriyor.

3

Şimdi diyelim ki  girdik oyuna. Oyunda kule yok, item satan pazarcı dayı yok, ölünce doğma yok ne yapacağız o zaman biz? Başta da dediğim gibi sadece savaşacağız. Oyunun içinde item yerine Battlerite denilen oyununda ismini aldığı üst resimde gördüğünüz 3 kart geliyor sizlere her raunt başı. Bu kartlar sizin oyun stratejinize göre değişiklik gösteriyor ve sizi, karşı takımdan ayıracak özelliği bu stratejik karar belirliyor. Oyunda ölmek yok dedik. O zaman ölünce ne oluyor? Ölen kişi bir enerjiye dönüşüyor ve siz o enerjiyi aldığınız anda bir çeşit artı şeyler kazanıyorsunuz. Oyunda ilk 3 raundu alan takım kazanıyor. Berabere kalma durumunda ise maç 5 raunda uzuyor.

4

Oyunda çok eksik var diyebilirim fakat artıların yanında görmezden gelebiliriz diye düşünüyorum. Ayrıca oyunun erken erişimde olduğunu da unutmayalım. Oyun henüz gelişme aşamasında yaklaşık 10 tane yeni karakter, yeni haritalar eklenecek bunları da göz ardı edemeyiz. Oyunda yetenekler oldukça çok güzel yapılmış. Bazı yetenekler doğru zamanda atıldığın da oyunun tüm kaderini değiştirebiliyor ve çok güzel kombolar da yapılabiliyor. Takım oyunun ön planda olduğu bu oyuna bir şans vermenizi tavsiye ederim. Sizde bu oyunu denemek isterseniz steam de ki fiyatı 31 TL. Steam bağlantısına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorumlar