Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar BIOMUTANT: Daha Yakından Tanıyalım!

BIOMUTANT: Daha Yakından Tanıyalım!

PAYLAŞ

BIOMUTANT adıyla ortaya çıkan ve 2018 yılında piyasaya girecek THQ Nordic şaheserini daha yakından tanıyalım!

Oyunun değişik hikayesi ve içerikleri oyuncuları adeta büyüledi.

THQ Nordic‘in epey bir süre önce gizli bir oyun projesi üstünde çalışmaya başladığı o zamanlar kimseler tarafından bilinmiyordu.

Ta ki Experiment 101 ekibi ortaya çıkıp projeye destek verene ve geliştirilmesinde yardımcı olana kadar. Destek çıkıldıktan sonra ilk olarak sosyal medya kullanıcısı oyuncuların epey kafasını karıştıran bu oyun başlarda kimseler tarafından bilinmese de Gamescom 2017‘de yapılan tanıtımı ile bir anda efsaneye dönüştü.

Lafı daha fazla uzatmadan dilerseniz nedir bu RPG tarzı oynanış biçimiyle karşımıza çıkacak BIOMUTANT‘ın hikayesi ve bize sunduğu içerikleri daha yakından tanıyalım!

Ana karakterimiz olan Rakun dostumuz.

Oyunumuzun ilk öncelikle RPG türü bir oyun olduğunu hatırlatmakta fayda var. Kıyamet zamanı sonrasında yaratılmış Yeni Dünya isimli bir dünyada oyunumuz başlıyor. Ama bu dünya’da yok olma riski ile karşı karşıya. Yaşam Ağacı adı verilen ve gezegenin varoluşunu sağlan kutsal bir ağaç diğer kıyamet zamanlarında yakalandığı ağır bir hastalığa yakalanıyor.

Bunu öğrenen ana karakterimiz olaya el atmak ve Yaşam Ağacını iyileştirmek adına diğer hayvan kabilelerini toplamaya ve onlarla konuşmaya karar veriyor ancak kabileler toplanmaya ve çözüm bulmaya sıcak bakmıyor.

Eğer kabileler bir araya gelip Yaşam Ağacının iyileşmesi için bir çözüm bulamazlarsa diğer dünyalar gibi Yeni Dünya‘da yok olacak.

Oyundaki düşmanlarımızdan biri.

Hikaye bu şekildeydi. İçeriklere gelirsek çok sayıda şeyi bu oyun için özel olarak eklediklerini söyleyebiliriz. Araçlardan tutun karakter gelişimine, ulaşımdan tutun daha bir sürü şey oyuna eklenecek ama şu an yayınlanan bilgiler kısıtlı, biz de sizlere bunları aktaracağız.

İlk olarak karakterimizin yapısını teknolojik olarak kontrol edebileceğiz. Robotik kollar, bacaklar, teknik ekipmanların yanı sıra özel güçlerimiz de olacak. Örnek verecek olursak Havada Süzülme, Zihin Okuma (vb…) tarzında daha değişik bir sürü özel gücümüz olacak. Her türlü stilde ustaca savaşmakta mümkün olacak. Kılıç Ustası, Nişancı veya Kung-Fu Üstadı olarak kendinizi geliştirip hikayeye devam edebileceksiniz.

Oyun’un açık dünyasında her türlü yeri gezmek mümkün olacak. Bunun için yapımcılar oyuna robotlar, su araçları ve hava araçlarını da eklemiş. Bu sayede özgürce açık dünyayı gezip dolaşabileceğiz.

Oyun için yayınlanmış 2 adet trailer’ı aşağıdan izleyebilirsiniz;

1-) Duyuru Trailer’ı

2-) Gamescom 2017 Gameplay Tanıtımı

BIOMUTANT, 2018 yılında PC, PlayStation 4 ve XBOX One için satışa sunulacak.

Yorumlar