Ana sayfa Oyunlar Bir Cthulhu Oyunu Daha Geliyor, Hem de Türk Yapımı

Bir Cthulhu Oyunu Daha Geliyor, Hem de Türk Yapımı

PAYLAŞ

     Bir mit meraklısı olarak efsanevi varlıklarla ilgili bir çok oyun oynamış ve bir çok araştırma yapmışımdır. Bu efsanevi yaratıkların arasında gözdem Cthulhu’dur. Eğer sizde benim gibi bir mit sever iseniz, bu oyuna bayılacağınızdan emin olabilirsiniz. 

     Oyunumuzun en büyük özelliğinden biri  sadece mit anlatması veya Cthulhu hakında olması değil. Bu oyunumuz bir Türk yapımıdır. Son zamanlar Türk oyun yapımcılarının ayaklanarak bir çok oyun çıkartması gururumuzu okşamıyor değil.  Dediğim gibi oyunumuz Cthulhu hakkındadır. En son Cthulhu, Call of Cthulhu oyunu ile gündeme gelmişti. Stygian: Reign of the Old Ones (Kudretli Eskilerin Hükmü) adlı oyunumuzun da ileride büyük işler yapacağından eminim.  Ayrıca söylemeyi unutmadan, Cultic Games tarafından geliştirilen oyunumuz hala Steam  Greenlight’da bizlerin desteklerini beklemekte. Oyuna Steam Greenligth’dan ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

  682776986_preview_04

  Oyunumuzdan kısaca bahsedelim.  Oyunumuz RYO ve sıra tabanlı stratejik , 2D bir oyundur. Oyunun isminde geçtiği gibi “Kudretli Eskiler” uyanmış ve dünyamızı neredeyse yok edilmiş seviyeye getirmişlerdir. Tabi ki bunlar gelecekte oluyor.

682776986_preview_01

  Oyunun en güzel kısımlarından biri ise karakteri sıfırdan tasarlayabilmemiz. Sadece tasarlamaklada kalmıyoruz ayrıca karakterimizin geçmiş hikayesini ve inancını da değiştirebiliyoruz. İnanç bu kısımda biraz önemli çünkü bize delilikten kurtuluş ışığına doğru nasıl bir yön ile ilerlemeliyiz onu belirlemekle kalmıyor ayrıca bize ek diyaloglar sunuyor.

682776986_preview_07

Delilik hakkında ne kadar bir şey bahsetmesemde oyunda en büyük rol oynayacak etken deliliktir. Eee sonuçta erkekliğin %90’ı kaçmaktır. Bu oyunda da bazı  zamanlar en iyi seçeneğiniz kaçmak olacak. Ne kadar savaşır, ne kadar büyü kullanırsak karakterimiz çıldırmaya bir o kadarda yaklaşacaktır. Eee artık bu kadar anlattığım yeter. Sizi atmosferi mükemmel bir şekilde ayarlanmış oyunumuzun trailer’ı ile baş başa bırakıyorum.

Yorumlar