Ana sayfa Dizi / Film Bir Gangster Dizisi: Peaky Blinders

Bir Gangster Dizisi: Peaky Blinders

PAYLAŞ

Peaky Blinders 2013-…

İMDb: 8,8

Birinci Dünya Savaşından yeni çıkmış İngiltere’yi, yasadışı faaliyet gösteren birçok çete sarmıştır. Bunlardan biri de şapkalarına taktıkları jiletler vesilesiyle insanları kör etmeleriyle ünlü Peaky Blinders’dır. Çete, soygunculuk ve at yarışıyla para kazanmasının yanı sıra halkın üzerinde büyük bir korku yaratan etkili bir gruptur. Ancak çete bir soygunda yanlışlık yapınca, başlarına bela olacak yeni bir müfettişin şehre gelmesine neden olurlar. Böylece eski rüşvet dolu günlerinin sonunun geldiğini söylemek yanlış olmaz. 

 

Ekran Resmi 2016-06-29 04.29.41

 

Dizi kurgu, yaratılan ortam ve replikler bakımından eşsiz. Oyunculuklar muazzam. Karakterler kelimenin tam anlamıyla ”cuk” oturmuş. Her şey yerli yerinde. Yani anlayacağınız elinizi nereye atsanız bir şey kalan türde dizilerden değil. Diziyi izlerken acımasız Peaky Blinders çetesi ve savaştan sonra ortaya çıkan diğer çetelerin karanlık ve puslu atmosferini iliklerinize kadar hissedebileceksiniz. 

 

 

PicMonkey CollageÇete lideri Arthur Shelby’dir. Bedeli ne olursa olsun hayatta yükselmek isteyen acımasız bir lider… Ancak dizide alkol ve öfke problemi olan Arthur Shelby’den ziyade kardeşi Tommy Shelby’in öne çıktığını görüyoruz. Abisi ve aile reisi olan Arthur Shelby’e sadakatle bağlı olan Tommy kendi doğrularına sahip biri.  Sezon içinde birçok karakter gibi onun değişimine tanık olacağız. Peki, dizi yalnızca Peaky Blinder’lardan mı ziyade? Hayır, değil. İrlanda Bağımsız Birliği Yandaşları ve Komünistlerini de izleyeceksiniz. Ve aynı hedefe odaklanmış birçok düşmanı. Dizi ilk bölümünden itibaren güneydeki pistlere odaklanan ve artık kabuğundan çıkmak isteyen Tommy’i izletir bize. İşleri büyütmek istiyordur. Bunun birçok sonucu olacağı kaçınılmaz. Eh, bir de Tom Hardy’in dizide yer aldığını söyleyelim. Bu da diziyi eşsiz yapan bir diğer unsur. İngiliz dizisi olan Peaky Blinders’ı izlemezseniz çok şey kaybedersiniz. Bu yüzden bu puslu ortama sizde dahil olun ve replikler akıp giderken her bölümünde sizi büyüleceyecek müziklerin keyfini çıkarın.

 

 

Ekran Resmi 2016-06-29 06.25.22

 

 

Yorumlar