Ana sayfa Game Of Thrones Dizi Bitmek Bilmeyen Tyrell Ordusu! Spoiler

Bitmek Bilmeyen Tyrell Ordusu! Spoiler

PAYLAŞ

Her zamanki gibi spoiler uyarımızı yapalım;

 

SPOILER

 

Hepimizin bildiği gibi dizinin 2. sezonunda Renly Baratheon kendini kral ilan ettiğinde diyarın en büyük ordusunu toplamıştı, ordunun büyük kısmı Tyrell güçlerinden diğer bir kısmı da Baratheonlar’dan oluşuyordu fakat her iki hanenin de asker sayısına net olarak değinilmemişti. Kitap okuyucuları Tyreller’in asker sayısının yüz bini aşkın olduğunu bilse de dizide bu durum bana imkansız gelmişti çünkü geçen sezon Jaime ”Lannisterlar’dan sonraki en büyük ordu Tyreller’de” diye bir cümle kullanmıştı.

Sanırım senaristler bu sözü hiçe sayıp bu durumdan vazgeçmiş çünkü ikisi meydan diğeri kale savaşı olmak üzere Lannister ile Tyreller arasında tam üç savaş geçti ve Tyreller hepsini kaybetti. Buna rağmen bitmek bilmeyen Tyrell ordusu hala başlarında Randyll Tarly ile Lannisterlar’ın peşini bırakmıyor. Tabi Tyrell ordusunun yanında 40.000 kişilik bir dothraki ordusu olduğunu da unutmamak lazım.

 

İleride yeni bir meydan savaşı daha olacağına emin olsak da ben bu savaşı da Jaime’nin kazanacağını düşünüyorum ve sizleri görüntülerle baş başa bırakıyorum;

 

1-7

Dothrakiler, üzerlerindeki pembe şeyler de yağmurluk sanırım.

 

2-7

Lannister ordusu yine hizaya geçmiş.

 

3-6

3 savaştan sağ çıkan Randyll Tarly ve oğlu Dickon Tarly at üstünde.

 

4-4

 

Çok yakında patlak verecek olan yeni savaş için takipte kalın!

Yorumlar