Ana sayfa Dizi / Film Filmler Black Panther Filminin Başrol Oyuncusu Chadwick Boseman 42 Yaşında Hayatını Kaybetti

Black Panther Filminin Başrol Oyuncusu Chadwick Boseman 42 Yaşında Hayatını Kaybetti

PAYLAŞ

2016 yılında kanser teşhisi koyulan ve 4 yıldır tedavi gören ünlü aktörün menajerleri tarafından yapılan açıklamayla, hastalığa yenik düştüğünü ve hayatını kaybettiğini öğrenmiş bulunmaktayız.

Vizyona girdiği 2018 yılında gişe rekorları kıran ve 3 dalda oscar kazanan Black Panther filminin Kral T’Challa‘sı olarak tanıdığımız Boseman kolon kanseri tedavisi görüyordu. Yapılan açıklamada ” Boseman’ın ölümünü bildiriyor olmaktan büyük acı duymaktayız. Black Panter filmindeki Kral T’Challa’yı canlandırması hayatının onuruydu.” sözleri yer aldı. Yapımcı Nicki Fioravante yaptığı basın açıklamasında ünlü oyuncunun hastalığının 4. evrede olduğunu ve son anlarını ailesiyle birlikte geçirdiği söylendi.

Marvel Sinematik Evrenine Black Panther rolü ile giriş yapan ve ölen babasının yerine tahta çıkmak için ülkesine dönen Kral T’Challa’nın hikayesine hayat vermişti. Kariyerinde bir çok başarılı filmi bulunan oyuncu 2013 yılında 42 adlı filmde MLB’de oynayan ilk siyahi beyzbolcu Jackie Robinson’ı canlandırmış, bir sonraki yıl ise Get On Up’ta “soul müziğin efendisi” James Brown rolüyle izlemiştik. 

Wakanda Forever!

Yorumlar