Ana sayfa Animeler Bleach 20. Yıldönümüne Özel Yeni Proje mi Geliyor?

Bleach 20. Yıldönümüne Özel Yeni Proje mi Geliyor?

PAYLAŞ
Bleach

Bleach animesi Ağustos 2016 yılında final vererek sevenlerini çok üzmüştü. Ancak anime ova, oyun ve hikayelerin mangaları ile hayranlarıyla arasındaki bağı koparmadan devam etmişti. Bu durum sevenleri için hep bir umut olmuş olacak ki animenin devamı için bir çok imza kampanyası başlatılmış ancak bir sonuç alınamamıştı.

Elde edilen yeni haberlere göre, Anime Japan, Bleach animesinin 20. Yıldönümü projesi ve Tite Kubo’nun yeni çalışmasına ev sahipliği yapacak. 21 Mart 2020’de gerçekleşmesi planlanan sunum, hem Kubo’nun yeni projesini hem de Bleach için yeni bir şeyler geleceğini müjdeliyor.

Elbette Tite Kubo’nun projesinin kesin olarak ne olacağını söylemek zor ancak edinilen bilgilere göre Burn The Witch mangasının OVA’sının çıkması ihtimaller arasında. Bir diğer ihtimalse herkesin favori arc olarak adlandırdığı manga bölümü Thousand-Year Blood. Eğer Thousand-Year Blood animeye uyarlanırsa Bleach, eski hayranlarının yanı sıra çok daha fazla yeni hayranlar kazanabilir.

Daha Önce Bleach İzlemeyenler İçin

Bleach

Bleach Tite Kubo tarafından yazılan bir manga serisidir. Haftalık bölümleri Haftalık Shonen Jump dergisinde 2001’den beri yayınlanmaktadır. Animeye de uyarlanmış olan BLEACH’in ayrıca iki OVAsı, dört anime filmi, bir rock müzikali ve birçok video oyunu vardır. BLEACH’in mangası Japonya’da toplamda 80 milyonun üzerinde satmıştır.

Seri, 15 yaşındaki hayaletleri görme yeteneği olan bir lise öğrencisi (Ichigo Kurosaki)’nin hayatını anlatır. Rukia Kuchiki isimli bir Shinigami (Ölüm Meleği) bir gün bir Hollow’u (Kötü Ruh) takip ederken Ichigo ile karşılaşır. Kötü Ruh ile savaşırken yaralanmasından dolayı güçlerini Ichigo’ya aktarmak zorunda kalır. Böylece Ichigo ve Rukia’nın maceraları başlar. Birlikte Kötü Ruhları arar, düzensiz ruhlar üzerinde ruh gömme işlemi yani Konsoh yapar ve onları Ruh Toplumu’na (Soul Society) yollarlar.

Hikâyenin ilk bölümleri, Shinigamilik işinden çok karakterler ve geçmişlerine odaklanmıştır. Olaylar açıldıkça hikâye Shinigami dünyasına diğer bir deyişle Ruh Toplumuna (Soul Society) doğru derinleşmeye başlar.

####################################################

Anime ile ilgili daha fazla makale için buraya tıklayın!

Sosyal medya da bizi Facebook ve Instagram‘da takip edebilirsiniz!

Yorumlar