Ana sayfa Dizi / Film Blu TV Platformunda İzlemeniz Gereken 5 Dizi!

Blu TV Platformunda İzlemeniz Gereken 5 Dizi!

PAYLAŞ

Blu TV 2 Aralık günü, sokağa çıkma kısıtlaması süresince (4 Aralık 21.00 – 6 Aralık 23.59) ücretsiz olarak herkese hizmet vereceğini açıklamıştı. Biz de bu fırsatı kaçırmamanız için sizlere Blu TV platformunda izlemeniz gereken 5 diziyi öneriyoruz!

  1. Babylon Berlin!

Dram, polisiye, suç ve tarih kategorilerinde kendine yer edinen 2017 yapımı dizinin IMBD puanı 8.4! 3 Sezon, 28 bölümden oluşan dizi, karantinada çerez gibi gidecektir!

Blu TV

Tanıtım: Volker Kutscher’in aynı adlı roman serisini temel alan Babylon Berlin, 40 milyon euro bütçesi ile Avrupa’nın şimdiye kadar en yüksek bütçeli yapımı. Büyüleyici 20’li yıllarda Berlin: telaşlı, hırslı ve yetenekli insanları içine alan bir metropoldü. Fakat parıldayan yüzeyin altında yoksullaştırılmış kitleler daha iyi bir hayat için çalışıyorlardı. Aynı zamanda organize suç ve politikada aşırılıkların olduğu bir dönem… Köln şehrinde komiser olan Gereon Rath, bir davayı çözmek için Berlin’e gönderilir. Başta sakin ve samimi gözükse de onun da peşini bırakmayan taşıdığı yükler vardır. Uyuşturucu, siyaset, cinayet ve sanatın hüküm sürdüğü bir çevreyi incelemeye başlayan Gereon, başlarda ele aldığı davayı basit olarak algılasa da araştırma ilerledikçe hayatını değiştirecek birçok olay gerçekleşir.

2. The Handmaid’s Tale!

Dram kategorisinde yer edinen 2017 yapımı dizinin IMBD puanı 8.5! Ülkemizde “Damızlık Kızın Öyküsü” adıyla çıkan romandan uyarlanan dizi tam 15 Emmy ve 2 Altın Küre ödülüne sahip! 3 Sezon 36 bölümden oluşan dizi, tüylerinizi diken diken edecek!

Blu TV

Tanıtım: Amerika Birleşik Devletleri’nin parçası olan Gilead distopyasındaki totaliter toplum hayatını konu alıyor. Çevresel felaketler ve düşen doğum oranları karşısında, Gilead kadınlara devlet mülkü gibi davranan tutucu bir rejimle yönetilmektedir. Offred son kalan doğurgan kadınlardandır ve bir Komutan’ın evinde hizmetçi olarak çalışmaktadır. Hizmetçi kadınlar bu yozlaşmış dünyada popülasyonu arttırmak için damızlık olmaya zorlanmaktadır. Gilead’daki herhangi birinin casus olabileceği bu korkunç toplumda Offred; Komutanlar, onların acımasız eşleri, Martha’lar ve hizmetçi arkadaşları arasındadır. Offred’in tek amacı hayatta kalmak ve kendisinden alınan kızını bulabilmektir. 

3. The Young Pope!

Dram kategorisinde yer edinen 2016 yapımı dizi tek sezonluk 11 bölümlük bir dizi. 8.4 IMBD puanına sahip dizi, Hristiyanlar arasında büyük tartışmalara yol açmış!

Blu TV

Tanıtım: Dinde devrime inanan, 47 yaşında yetim bir Amerikalı’nın yeni Papa seçilmesiyle başlayan olaylar zinciri, Oscar’lı yönetmen Paolo Sorrentino’nun elinde 10 bölümlük bir görsel ve işitsel ziyafete dönüşüyor. Başrolde, pek çoklarına göre kariyerinin en iyi performansını sunan İngiliz aktör Jude Law’ı izlediğimiz The Young Pope’un göz kamaştıran atmosferine, tüm dünya ile aynı anda kapılmak için bir saniye bile düşünmeyin.

4. Ramy!

Komedi kategorisinde yer edinen 2019 yapımı dizi 2 sezon, 20 bölümden oluşuyor. 8 IMBD puanına sahip dizi, zorlu geçen karantina günlerinde sizlere ilaç gibi gelecek!

Tanıtım: Ramy Hassan, Mısır’dan Amerika’ya yıllar önce göç etmiş bir ailenin üyesi olarak New Jersey’de yaşamını sürdürmektedir. Ramy, yetiştiği Müslüman toplum ile göç ettiği ABD’deki yaşam tarzı arasında sıkışıp kalmıştır. Hayatın ahlaki bir sınavdan ibaret olduğunu düşünen Müslüman toplumla hayatın hiçbir öneminin olmadığını düşünen bin yıllık bir neslin arasında kalmanın zorluklarını deneyimleyecektir.

5. The Pier!

La Casa De Papel dizisinde Profesör rolüyle tanıdığımız Alvaro Morte’nin başrolde bulunduğu yapım, aynı dizinin yaratıcısı Alex Pina’nın ellerinde doğdu. Dram kategorisinde kendisine yer edinen 2 sezon, 16 bölümlük dizinin IMBD puanı 7.3!

Tanıtım: Kocası Oscar’ın intiharıyla sarsılan mimar Alexandra ölümün ardından kocasının Veronica isminde başka bir kadınla ilişkisi olduğunu, hatta çocuk yaptıklarını keşfeder. Bunun üzerine sahte bir isimle Veronica’ya yaklaşıp arkadaş olarak kocasının ikili hayatının gizemini çözmeye karar verir ve bir soruya cevap arar: O gece Oscar neden intihar etti?

*Tanıtımlar, Blu TV platformunun kendi bülteninden alınmıştır.

Bize Katılın!
Diğer Yazılarımız İçin!

Yorumlar