Ana sayfa Dizi / Film Blue Mountain State: The Rise of Thadland (Hafif Dizi Spoiler İçerikli)

Blue Mountain State: The Rise of Thadland (Hafif Dizi Spoiler İçerikli)

PAYLAŞ

Blue Mountain State dizisi ile bildiğimiz bu film fanlar için 4.sezon niteliği taşımakta ki bana kalırsa 4.sezon olarak sayılabilir yada ilk bir kaç bölümü. Diziyi bilmeyenler için özet geçeyim Blue Mountain State bir üniversitedir ve üniversitenin ünlü sporu Amerikan Futbolu’dur. Üniversiteye yeni başlayan Alex Moran lisede de yaptığı gibi futbol oynayarak dersleri es geçerek ve ortamlardan ortamlara akacaktır. Alex üniversitenin ciddiliğinden ve kendi doğuştan gelen yeteneğinden habersizdir yada farkındadır fakat sorumluluk almamak için gerek duymamıştır. Tabi Thad Castle unutmamak lazım Thad üniversite öğrencisidir Alex gibi ama üst sınıftır ve futbol takımın kaptanıdır. Dizide ne kadar aptal gibi görünse de takımı için ve futbol için yapmayacağı şey yoktur.

bms-thad-01
Diziyi izleyenler demek istediğimi anlamıştır 😀

 

Lafı fazla uzatmadan filme geçeyim ben. Filmin konusu Thad NFl de artık profosyoneldir. En yakın arkadaşı Larry koç yardımcısı olmuştur okuduğu üniversitede yani kıdemliler artık Alex ve arkadaşlarıdır. Okula yeni gelen dekan Futbol ekibinin aşırı cinsel olaylar girmesi,uyuşturucu içmesi, alkol kullanması ve yasa dışı olaylar çok fazla(gerçekten çok fazla) katılması sebebiyle Goat House onlardan alıp satmak ile tehdit etmiştir aslında tehdit değil yapacağını söylemiştir. Alex çaresiz bi şekilde koç Daniels’ın yanına gider ve tek çarenin eskisi gibi futbolu iyi oynamaları gerektiğini düşünür ve bunu uygulamalarını söyler. Her zamanki gibi doğru ve sabır gerektiren yok yerine diğer yolu seçerler(BMS ruhu sağ olsun) Thad NFL olduğu için satın alabileceğini düşünürler sonuçta eski evi ve anılarının en iyileri orada (sanırım bizimde). Thad kabul eder ancak Thadland adında hayalini kurmuş olduğu partiyi gerçekleştirirse kabul edeceğini söyler ve Alex işe koyulur… Filmin girişi ve ana konusu böyledir.

Filmin yapım aşaması yani çekimler,ödenekler,para gibi konular bu ayrı bir hikayedir. Filmin yazarı olan ve ayrıca dizinin oyuncusu olan Chris Romano film çekimleri için fanlardan izleyici kitlesinden toplama istemişti. Rakamları ve süreyi yanlış hatırlamıyorsam Toplamda 1 milyon dolar istemişti fakat fanlar çıldırıp 1 ay içerisinde 1.6 milyon bağışta bulunmuşlardı. Buda filmin yada dizinin izleyici kitlesinin ne kadar gönlü bol olduğunu gösteriyor.

deneme
Eşek Herif Beni Affet 🙁
Yorumlar