Ana sayfa Animeler Boku no Hero Academia 4. Sezon İnceleme | Spoiler!

Boku no Hero Academia 4. Sezon İnceleme | Spoiler!

PAYLAŞ

Süper kahramanları ve fantastik animeleri sevenlerin yeni gözdesi Boku no Hero Academia, birkaç ay önce dördüncü sezonunu da yayımlamayı bitirdi.

Dördüncü sezondan bahsetmeden önce, konusu hakkında kısa bir özet de geçmek isterim. Hikâyesi, dünyadaki insanların büyük çoğunluğunun (%80) “Quirks (özgünlük)” adı verilen süper güçlere sahip olduğu bir evrende, Izuku Midoriya adlı başkahramınımızın çok istediği halde bir süper güce sahip olmaması üzerine kurulu. İdolü olan All Might ile karşılaşması sonucu ondan aldığı güçlerle hayallerine kavuşan Midoriya ile bu serüvene başlıyoruz.

Dördüncü sezona gelecek olursak da göz alıcı çizimleri ile tekrardan karşımızdaydı. Tüyleri diken diken eden dövüş sahneleri, insanı yürekten etkileyen sözleri, “keşke ben de bu evrende olsam!” Dedirtiyor insana. Yürekleri ısıtan ve güldüren sahneleri de cabası.

Bu sezon, bazı karakterlerin daha ön plana çıkışını ve onların hayat hikâyelerini de izledik. Önceki sezonlarda daha çok gördüğümüz karakterlerin, biraz geri plana atılması garip hissettirdi ama böylesi de oldukça hoşuma gitti.

Endeavor

Biraz daha detaylı anlatacak olursam bu sezon, kadrosunda bulundurduğu kötü adamlar sayesinde daha heyecan verici bir hale getirilmiş. Önceki sezondan tanıdığımız Kötüler Birliği’ne ek olarak gelen Yakuzlar ile yapılan mücadele, gerçekten merak uyandırıcı ve oldukça heyecanlıydı. Sezona daha fazla kötünün katılması, yanında hüznü de getirdi.

Kötü adamlar hüzün getirdi, dedim ama Kötüler Birliği ve Yakuzalar ile verilen uzun soluklu mücadelenin ardında da eğlenceli bölümler bizi beklemekte. Bu da kuru kuruya bir eğlence değil tabii ki. Birkaç bölüm gözüken bir kötü adamımız daha var: Gentle Criminal. Diğerleri kadar kötü olmasa da kendisi, Deku yani Izuku Midoriya’yı en çok uğraştıran kötülerden birisi oldu.

Son bölümlerde, Gentle Criminal dışında kötü adamlardan ses seda çıkmamıştı. All For One ise tüm sezon sadece bir kez görüldü, adından çokça bahsedilmesine rağmen.

Endeavor

Final bölümüyse yeni sezon için oldukça heyecanlanmamı sağlayan bir bölüm oldu. Emekliye ayrılmış olan All Might’ın ardından, insanlar Barış Simgesi’nin de gittiği düşüncesine kapıldılar. Endeavor, çok istediği birinciliği aldığı için yeni simge olma görevi de ona düşmüş oldu. Bunu kanıtlamak için gelişmiş bir Nomu’dan daha iyi ne olabilir ki? Önceki sezon gördüklerimizden daha korkutucu ve daha tehlikeli olan yeni Nomu, yenilemeyeceğini düşündüğünüz sırada Endeavor sayesinde yok ediliyor. Bu sırada Hawks adlı kahramanın yardımlarını da unutmamak gerek tabii. Endeavor’un karakter gelişimini de gözlemleme fırsatı bulduğumuzdan, bir sonraki Barış Simgesi olacağını düşünüyorum.

Bir sonraki sezonu sabırsızlıkla beklemekteyim, umarım yeni sezonda da burada buluşabiliriz. Esenlikle kalın!

Diğer yazılarımızı okumak için: https://fantazya.org/category/animeler/

Bize katılın! https://www.facebook.com/groups/anime.fantazya/

Yorumlar