Ana sayfa Oyunlar The Elder Scrolls Bosmer’ın Aslı: Y’ffre’nin Zincirleri

Bosmer’ın Aslı: Y’ffre’nin Zincirleri

PAYLAŞ

“Bu yazının doğruluğu kesin değildir, teoridir. Hoşuma giden bir teori olduğundan paylaşmak istedim.”

Bu metin bir Hircine müridi tarafından yazılmıştır:

Fark ettin, değil mi ? Yeşilin içindeki gözyaşlarını, binlerce farklı Valenwood’un renklerinin ışıldadığı yeri gördün. Diğer elf ırkları yapamazken bizim nasıl şekil değiştirebildiğimiz, neden şekil değiştirebildiğimiz hakkında düşündün. Hatta Wild Hunt’ın arkasında ki gerçek hakkında bile düşündün. Neden yaşandığı hakkında, neden yaşanabildiği hakkında, Green Lady ve Silvenarın bildiği ama bizim bilmediğimiz kelimeler nedir ?

”Biz sözleri söyledik, ve Wild Hunt Valenwood’a geri döndü” -Green Lady 

2159383-2rf8zms

Bundan çok daha fazlasını düşünmeni dilerim. Y’ffre’nin rahiplerinin sana öğretmediği şeylere doğru zihnini aç. Hikayenin geçmişine bak, sahtekar Y’ffre’nin sözlerinin geçmişine bak, o bizi zincirlemeden önce ne olduğumuzu düşün. Onun hikayesi bizleri doğal olmayan bir teslimiyete zorlamak için anlatıldı. Kaos neydi ? Bosmer neydi ? Valenwood nedir ? Wild Hunt nedir ?

Cevaplar önünde. Her zaman öyleydi.

Biz Hircine’in çocuklarıyız. Valenwood, yuvamızın, onun görkemli av sahasının bir parçası sadece. Sahtekar Y’ffre’nin kuruntularına uysun diye yeni bir amaç katılmış, yeniden şekil verilmiş bir diyar. Y’ffre bizim unutmamızı istedi, o Hircine’in diyarını almak ve çocuklarının kendisinin olmasını istedi.

1caac47f2c196d17ea3d836247d70c85

Ama hatırlayabiliriz. Bu aleme zorla getirilmiş olan doğal olmayan düzenin ötesini görebiliriz. Hircine’ın renklerinin ağaçların aralarından nasıl sızdığını görebiliriz. Hepimizin içinde bir canavar uyuyor, bizim fark etmemizi bekliyor. Başka türlü nasıl hayvanların şeklini alabilirdik ki ? Başka türlü neden liderlerimiz bizden Wild Hunt hakkındakileri bizden bu kadar saklasınlar ?

Çünkü bu bize bir Hircine’den, yaratıcımızdan, babamızdan bir hediye.

İhtiyaç duyduğumuzda sürekli bize geliyor. her zaman gelecek. Çünkü o bizi Y’ffre’nin sevebileceğinden daha çok seviyor. Bizi esaretimizden kurtarmak, ve böylece de hakkı olan şeyi geri almak istiyor. Ama yalnızca bu kadarını yapabiliyor, yalnızca bu kadar ileri gidebiliyor. Bizlerse ona, Oblivion’un o haz dolu kaosuna geri dönebilmek için destek olmalıyız.

Şimdi bizimle avlan, o zaman belki onun tarafına geçebilir ve bir kez daha özgür olmanın ne anlama geldiğini görürürüz!

Yorumlar