Ana sayfa Game Of Thrones Braavos Demir Bankası

Braavos Demir Bankası

PAYLAŞ

Seri boyunca Demir Banka’nın karakterlerimizle olan etkileşimlerini sizin için derledik.

TAHT OYUNLARI

Kral eli Eddard Stark, Kral Robert Baratheon’nın harcamaları için Serçeparmağın Braavos Demir Bankasından yüklü miktarda borç aldığını öğrenmiştir.

KARGALARIN ŞÖLENİ

Kraliçe Cersei ve Küçük Konsey Braavos Demir Bankasına olan borçlarını ödemeyi reddeder. Üstat Pycelle bu durumun ortaya çıkaracağı sorunlar hakkında onları uyarır fakat kabul ettiremez, bunun üzerine Braavos Demir Bankası Westeros’taki borçlarını hızla almaya başlar ve Westeros’tan gelen tüm kredi isteklerini reddeder. Westeros’ta ekonomik kriz oluşur, ayrıca Braavos Demir Bankası borçlarını tahsil etmek için Naho Dimittis’i Westerosa gönderir. Bu haber Kraliçe Cersei’ye ulaşır.

EJDERHALARLA DANS

Braavos Demir Bankası Tycho Nestoris’i Sur’un Doğu gözcüsüne gönderir. Banka Stannis Baratheon’nın taht iddiasını desteklemeye karar verir, böylece tahtı aldığında borçlarını tahsil edebileceklerine inanırlar. Jon Snow Kara kalede Braavos Demir Bankası ile kış mevsimini atlamak için gıda ürünlerini kapsayan bir antlaşma imzalar. Tycho Nestoris Kral Stannis ile buluşmak için Derinorman kalesine gider fakat Stannis’i bulamazlar, Leydi Sybelle Glover kalede fırsatı değerlendirir ve banka ile bir görüşme gerçekleştirir. Bu sırada Mors Umber ve adamları Tycho Nestoris’i bulurlar Stannis’e götürürler ve huzuruna çıkartırlar.

Bu sırada Lord Kevan Lannister Braavos Demir Bankasını yatıştırmak için sör Harys Swyft’i Braavos özgür şehrine gönderir, para arayışına devam eden Lord Kevan Myr ve Pentos özgür şehirlerine elçi gönderir ancak oradaki bankerler Braavos Demir bankası örneğine bakarak borçlarını tahsil edemeyeceklerini düşünür, böylece Lord Kevan Essos’tan mali bir yardım alma ümidini kaybeder.

KIŞ RÜZGARLARI

Kral Etannis Baratheon ile elçi Tycho Nestoris bir antlaşma imzalamıştır, antlaşmaya göre Kral Stannis 20.000 asker getirmek için Braavos Demir Bankası ile karara varmıştır. Kral Stannis antlaşmanın şartlarını yerine getirmek için sör Justin Massey’i Tycho Nestoris’e eşlik etmesi için Sur’a göndermiştir, ardından ikili Braavos özgür şehrine gitmişlerdir.

Yorumlar