Ana sayfa Middle Earth Filmler BUGÜN J.R.R TOLKIEN'İN DOĞUM GÜNÜ!

BUGÜN J.R.R TOLKIEN'İN DOĞUM GÜNÜ!

PAYLAŞ

Bugün fantastik edebiyatın babası, Orta Dünya’nın kurucusu, hepimizin severek kitaplarını okuduğu J.R.R Tolkien‘in doğum günü!

Dünyanın en zeki , en geniş hayal gücüne sahip olan insanlarından birisinin doğum günü bugün ,başında saatleri geçirdiğimiz kitapları yazan , saatlerce oyunlarını oynadığımız , filmlerini izlediğimiz J.R.R Tolkien‘in doğum günü. Bugün insanların daha benzerini görmediği bir dünyanın kurucusunun doğduğu gün. Gandalf’a , cesaretiyle maceraya atılan Bilbo’ya, Frodo’ya ,dostluğun önemini bizlere aşılayan Samwise Gamgee’e, Aragorn’a , Arwen’e, Cüceler ve Kral’larına, Finwe’ye , Ingwe’ye , Beren’e , Luthien’e, Hurin’e ve daha sayamayacağımız karakterlere hayat veren adamın doğum günü.

J.R.R. Tolkien denince aklımıza gelen ilk şey kuşkusuz Yüzüklerin Efendisi serisidir. Böylesine zeki ve hayal gücü geniş bir insan olduğu, o zamanlarda, Yüzüklerin Efendisi’ni yazacak kadar hayal gücünün sınırlarını zorlamış olması ve bu işi hakkıyla yerine getirmesi, bize Yüzüklerin Efendisi filmi olarak geri döndü.

DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN FANTASTİK EDEBİYATIN BABASI J.R.R. TOLKIEN!

Yorumlar